+A A
Trešdiena, 30. Septembris, 2020
Menarda, Elma, Elna

Konkursā “Gada bibliotekārs Zemgalē” uzvaras laurus plūc Sesavas bibliotekāre

15.05.2018

Jelgavas pilsētas bibliotēkā aizvadīts Latvijas Bibliotekāru biedrības Zemgales reģionālais seminārs “Inovācijas un radošums sabiedrības ilgtspējīgā attīstībā”. Semināra laikā jau otro gadu tika pasniegta Jelgavas pilsētas bibliotēkas iedibinātā balva “Gada bibliotekārs Zemgalē”. Par balvas laureāti šogad kļuva Jelgavas novada Sesavas pagasta bibliotēkas vadītāja Inta Strazdiņa.  

Jelgavas pilsētas bibliotēka tradīciju, godināt labākos Zemgales bibliotekārus, aizsāka pērn. Pretendentu apzināšana un balvas pasniegšana ir vērsta uz bibliotēku pozitīvu publicitāti - pašvaldības, valsts un starptautiskajā mērogā, kā arī izciliem sasniegumiem bibliotekārās apkalpošanas jomā. Šogad, vērtējot balvas nominantus, īpaša uzmanība tika pievērsta viņu spējai izmantot inovatīvas un radošas metodes darbā ar bērniem un jauniešiem.

Starp šī gada sešiem izvirzītajiem nominantiem bija arī Sesavas pagasta bibliotēkas vadītāja Inta Strazdiņa. Intriga, kurš saņems mākslinieces - Jelgavas mākslinieku biedrības biedres Asnates Zuteres veidoto balvu, saglabājās līdz pēdējam brīdim, jo ikviens nominants ar savu darbu bija pierādījis, ka ir cienīgs to saņemt. Bet par radošāko, inovatīvāko bibliotekāri darbā ar bērniem žūrija atzina tieši Sesavas pagasta bibliotēkas vadītāju Intu Strazdiņu.

Pēc izglītības I.Strazdiņa ir dārzkope agronome un grāmatvede - finansiste, kura pirms darba bibliotēkā 11 gadus strādājusi tirdzniecībā. Bet nu jau četrus gadus vada Sesavas bibliotēku. Viņas kolēģi novērtē Intas sirsnību un spēju azartiski darboties ar mazākajiem lasītājiem. Viņai ir svarīgi, ka bērni jau no mazotnes pievēršas lasīšanai. Inta Sesavas bibliotēkā bērniem rīko dažādus pasākumus, piemēram, viņa vasaras brīvlaikā saviem mazajiem lasītājiem jau vairākus gadus piedāvā vasaras ekspedīcijas, kurās bērni uzzina daudz jauna – iepazīst dabu, dažādus arodus un citas vērtīgas dzīves gudrības. I.Strazdiņa Sesavas bibliotēkā bija ieviesusi arī savu lasīšanas veicināšanas programmu – proti, par katru izlasīto grāmatu bērni varēja saņemt zīmodziņu un, sakrājot piecus – nopelnīja karameli uz kociņa. Tāpat Sesavas bibliotēka ir viena no retajām, kas piedalījās Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasīšanas veicināšanas projektā “Gaismas stars”, organizējot “Pūcīšu skolas” nodarbības bibliotēkā trīs un četrus gadus veciem bērniem. 

Balvas piešķiršanas mērķis ir izteikt atzinību biedriem, izceļot vispārliecinošāko, aktīvāko un sekmīgāko bibliotekāru devumu, kas spēj iedvesmot citus bibliotekārus un bibliotekāro sabiedrību kopumā.

Balvas kandidātus vērtēja Liepājas Centrālās bibliotēkas direktore Ilga Erba, Dobeles novada Centrālās bibliotēkas direktore Lana Augule, Bauskas Centrālās bibliotēkas direktore Baiba Tormane un Jelgavas pilsētas bibliotēkas direktore L.Zariņa.