Pirmdiena, 18. Novembris, 2019
Doloresa, Aleksandrs

Jelgavas novada jaunatnes darbinieki viesojas Madonas novadā

04.06.2018

Lai veicinātu jaunatnes darbā iesaistīto personu kapacitāti un sadarbību jaunatnes jomā nacionālā līmenī, ik gadu Jelgavas novada jaunatnes darbinieki dodas smelties pieredzi kādā no Latvijas pašvaldībām.

Šogad Latvijas Jauniešu galvaspilsēta ir Madonas novads, kas salīdzinot ar Jelgavas novadu, sevī ietver gan pagastu teritorijas (14 pagasti), gan novada centru – Madonas pilsētu. Līdz šim jaunatnes darbs katrā pagastā darbojies neatkarīgi no centra, tāpēc šajā brīdī ir aktuāli rast jaunatnes lietu speciālistu, kas pārrauga un plāno jaunatnes lietas novada mērogā.

Vizītes laikā tika apmeklēti vairāki jauniešu centri: Madonas novada multifunkcionālais jaunatnes iniciatīvu centrs “KUBS”, kas atrodas Madonas pilsētā un, tāpat kā jauniešu centrs Elejas pagastā, ir izveidots Latvijas – Šveices sadarbības programmas ietvaros; Multifunkcionālais centrs “1.stāvs” Aronas pagastā, kas atrodas bijušās skolas telpās un ir atvērts dažāda vecuma mērķauditorijai;  biedrības Bērnu un jauniešu apvienība “Rīts” centra telpas , kas atrodas Bērzaunes pagastā, biedrība šajā pagastā veic darbu ar jaunatni. Noslēgumā tika apmeklēts Bērnu un jauniešu iniciatīvu centrs “UP’s” Kalsnavas pagastā, šim centram telpas ir ierīkotas pagasta pārvaldes ēkā.

Šajā pieredzes apmaiņā tika nostiprināta motivācija un vēlme turpināt savus iesāktos darbus un vairot cilvēciskumu darbā ar jaunatni. Jo nav nozīmes, kurā pašvaldībā persona strādā, svarīgi, cik ļoti patīk vai nepatīk darbs, ko veic.

Pagājušā gadā Madonas novads viesojās Jelgavas novadā, lai gūtu pieredzi no mūsu pašvaldības jaunatnes darba. Jaunatnes lietu speciāliste Kristīne Kode: “Paldies Gatim Teilim ar kolēģiem par iedvesmojošu un laipnu uzņemšanu.”

Informācijas sagatavotājs:
Kristīne Kode, Jaunatnes lietu speciāliste

Jaunatnes darbinieki gūst pieredzi Madonas novadā