Pirmdiena, 23. Septembris, 2019
Vanda, Veneranda, Venija

Izgaismo Latviju un ielīgošanas pasākums Vilcē

06.06.2018

Par godu Latvijas simtgadei fonds „1836” veido tūrisma maršrutu apkārt Latvijai, kas stiepjas aptuveni 1836 kilometru garumā, aptverot visu Latvijas sauszemes robežu. 21.jūnijā Latvijas iedzīvotāji ir aicināti piedalīties akcijā „Izgaismo Latviju” un noiet savu sirdskilometru - vienu kilometru Latvijas pierobežā, lai pēc tam pulcētos pie pierobežas pašvaldību organizētajiem ugunskuriem, kas saulgriežu dienā izgaismos mūsu valsts robežu. Latvija tādējādi kļūs par pirmo valsti pasaulē, kuras iedzīvotāji valsts simtgadei par godu apgājuši ap savu valsti un izgaismojuši to ar ugunskuriem.

Pasākuma programma laukumā pie Vilces muižas

• 19:30 Ielīgošana Vilces pagastā
    • projekta "1836" ietvaros Ā.Alunāna luga "Pašu audzināts" (režisore R.Deksne) piedalās Vilces amatiermākslas kolektīvi un Lielplatones SDK "Mārtiņš"
  • 21:00-21:30 Ugunskuru iedegšana
  • 21:30 Spēka dziesmas Latvijai
  • 22:00 Valsts himnas dziedāšana
  • Balle ar grupu “Brāļi Rozentāli”

Aicina fonds 1836, Imanta Ziedoņa muzejs, BlueOrange un 43 Latvijas pierobežas pašvaldības.