+A A
Sestdiena, 23. Janvāris, 2021
Strauta, Grieta

Ar projekta atbalstu “Pupuchi” paplašinājuši ražošanas telpas

12.06.2018

Startējot Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai projektā, Jelgavas novada pašvaldībai sadarbībā ar pārtikas jomas amatnieku - SIA “Zekants” šovasar izdevies Jaunsvirlaukas pagastā amatniecības centrā “Jaunlīdumi” pielāgot esošās telpas uzņēmējdarbības attīstībai. Uzņēmums amatniecības centrā ražotni ierīkoja jau pirms diviem gadiem, sākot ražot kraukšķīgu un veselīgu uzkodu no cūku pupām – “Pupuchi”.  Ar projekta piešķirtajiem finanšu līdzekļiem uzņēmums izveidojis gatavās produkcijas fasēšanas telpu un uzglabāšanas noliktavu. 

 “Piešķirtie projekta līdzekļi ļāva mums esošajās telpās veikt ne vien kosmētisko remontu, bet arī tās pielāgot mūsu ražošanas procesiem. Vitāli svarīgi mums bija paplašināt ražošanas telpas, lai vienlaicīgi varētu norisināties vairāki ražošanas posmi. Esam izveidojušas gatavās produkcijas iepakošanas cehu un uzglabāšanas noliktavu. Līdz ar paplašināšanos, tagad varam nodrošināt divus tehnoloģiskos procesus – gan produkcijas ražošanu, gan gatavās produkcijas fasēšanu. Līdz šim šie procesi tika realizēti nodalīti laikā, kas ievērojami paildzināja visu tehnoloģisko procesu īstenošanu. Esam aprēķinājušas, ka līdz ar projekta realizēšanos, mūsu ražošanas apjomi palielinājušies pieckārtīgi. Pašlaik mūsu produktu sortimentā ir 11 dažādas produkta vienības. Tā kā esam kāpinājušas ražošanas apjomu, tad mūsu uzņēmumā pieņemti arī divi jauni darbinieki. Abi darbinieki darbojas tieši  ražošanā. Jāpiemin, ka šovasar plānojam pircējiem piedāvāt jaunu produktu, kas būs gatavots no Latvijas zemnieku audzētajām lauku pupām, tās būs grauzdētas MINI pupas. Pašlaik ražošanai, lielās dārza cūku pupas, importējam no Spānijas”, stāsta uzņēmuma pārstāve Kristīne Ozoliņa.

Sadarbība ar uzņēmumu SIA “Zekants” pašvaldībai aizsākās 2016. gadā, kad uzņēmums startēja pašvaldības biznesa ideju konkursā – “Esi uzņēmējs Jelgavas novadā”. Saņemot pašvaldības starta kapitālu 1500 EUR apmērā un noslēdzot īres līgumu ar pašvaldību, uzņēmums Jaunsvirlaukā amatniecības centrā “Jaunlīdumi” izveidoja ražotni. Sākotnēji uzņēmumā darbojās vien idejas realizētājas - māsas - Zanda Ozola un Kristīne Ozoliņa, bet saprotot, ka viņu radītais veselīgais kraukšķis pārtikas tirgū kļūst arvien populārāks un pēc tā veidojas arvien lielāks pieprasījums, māsas nolēma palielināt ražošanas apjomus.

Kopprojekta īstenošanas laikā par projekta realizēšanu un ieviešanu atbildīga bija Jelgavas novada pašvaldība. Tā kā uzņēmums savu ražotni izvietojis pašvaldībai piederošās telpās, tad telpu kosmētiskajam remontam, pašvaldība piešķīra arī savus budžeta līdzekļus. Kopējais projekta finansējums ir 19 462 EUR: publiskais finansējums 12 867 EUR, SIA “Zekants” ieguldījums 3238 EUR un pašvaldības līdzfinansējuma daļa 3357 EUR.