Ceturtdiena, 21. Novembris, 2019
Andis, Zeltīte

Jelgavas novadā notiek starptautisks mācību projekts jaunatnes darbiniekiem

28.06.2018

Laikā no 27.jūnija līdz 4.jūlijam Jelgavas novadā norit starptautisks mācību projekts “Inception3” jeb “Pirmsākums3”, kas vienkopus pulcē 29 jaunatnes darbiniekus no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Slovēnijas, Slovākijas, Horvātijas un Turcijas.

Projekta nosaukums “Inception3” jeb “Pirmsākums3” skar problēmsituāciju -  2016.gadā Eiropas Savienībā pēc statistikas datiem bija vairāk nekā 6,3 miljonu jauniešu (vecumā 15-24 gadiem), kuri nav iesaistīti ne nodarbinātībā, ne izglītībā, ne mācībās (NEET jaunieši). Šis ir trešais projekts, kas ticis apstiprināts gan Jaunatnes starptautisko programmu aģentūrā Latvijā, gan Zavod MOVIT NA MLADINA Slovēnijā.

Projekta galvenais mērķis ir celt kapacitāti darbā ar jaunatni iesaistītām personām no 10 dažādām organizācijām 8 Eiropas valstīs, kas strādā ar NEET jauniešiem (jaunieši, kas nestrādā, nemācās un ir ārpus apmācību procesa), it īpaši no dažādām kultūrām, veicinot viņu iekļaušanos sabiedrībā. Tajā pašā laikā attīstot arī vietējās kopienas atvērtību attiecībā uz dažādām kultūrām.

Mācību programma ir pilnībā balstīta uz neformālo izglītību. Projekta laikā dalībnieki mācās koučinga un sistēmiskās domāšanas pieejas. Abas pieejas stiprina jaunatnes darbinieku kompetences būt mentoriem jauniešiem,  prasmes pašiem atrisināt problēmjautājumus. Projektā ir divas galvenās aktivitātes – astoņu dienu starptautisks mācību kurss, kas šobrīd notiek Jelgavas novadā un četru dienu atgriezeniskās saites seminārs, kas notiks laikā no 24. līdz 27.augustam Slovēnijā.

Projektu koordinē biedrība “ideA” Latvijā sadarbībā ar Jelgavas novada pašvaldību un biedrību EMC (Enterpreneurship Movement Club) Slovēnijā.

Projektu finansē Eiropas Savienības programma “Erasmus+: Jaunatne darbībā”, priekšfinansējumu un līdzfinansējumu nodrošina Jelgavas novada pašvaldība.

Informāciju sagatavoja
Kristīne Kode, Jaunatnes lietu speciāliste

Mācību projekts jaunatnes darbiniekiem "Inception 3"