Piektdiena, 15. Novembris, 2019
Undīne, Leopolds, Unda

Sesavas evaņģēliski luteriskā baznīca atzīmēs 385 gadu jubileju

04.07.2018

Jūlijā, divās svētdienās  - 08.07. un 22.07. plkst. 9.30 Sesavas evaņģēliski luteriskā baznīca atzīmēs 385 gadu jubileju. Sesavas evaņģēliski luteriskā draudze apvieno četru pagastu – Sesavas, Elejas, Lielplatones un Vilces – ļaudis. Svētku reizēs dievnams ielūdz uz svētku dievkalpojumiem un nelieliem koncertiem.

Pašreizējā mūra baznīca uzcelta 1633.gadā iepriekšējās - koka baznīcas vietā, kas Sesavā tikusi celta 1567.gadā pēc hercoga Gotharda Ketlera pavēles. Baznīcai ir Kurzemes dievnamiem raksturīgas iezīmes – samērā vienkārša āriene, bet dekoratīva iekštelpu apdare. Lieli pārbūves darbi veikti 1855. gadā, kad baznīca ieguvusi pašreizējo izskatu. 20.gs. sākumā baznīcas draudze bijusi viena no lielākajām un bagātīgākajām Latvijā. 1907.gadā draudzē bijuši 7000 locekļu, šodien – vairāki desmiti.

“Mūsu dievnama 385 gadu jubilejas dievkalpojums ir pateicība Dievam, jo tikai ar Viņa žēlastību un brīnumaino palīdzību, svētību šis nams ir bijis nosargāts no karu un laika zobu galīgas nopostīšanas. Ir bijuši labi un grūti laiki, bet Viņa žēlastība ir bijusi pāri visam! Jā - Dievs visu šo garo gadu garumā vienmēr ir sūtījis cilvēkus, kuri ar savu roku darbu, lūgšanām un līdzekļiem ir rūpējušies, lai šis skaistais Zemgales dievnams saglabātos līdz šim. Un tieši tādēļ pateicība pienākas vienīgi Viņam - mūsu Kungam! Viņam, lai slava mūžīgi!”, komentē Sesavas e..lut. draudzes ev.-māc.p.i. Valda Grīnvalde-Šakurova.

Šo svētdien – 8. jūlijā pateicības dievkalpojumu vadīs LD bīskaps – emeritus Pāvils Brūvers un ev.māc.p.i. Valda Grīnvalde-Šakurova. Pēc dievkalpojuma ar savu sniegumu priecēs ērģelnieks Jānis Pelše. Savukārt otru pateicības dievkalpojumu - 22.jūlijā vadīs LD bīskaps Hanss Martins Jensons, Jelgavas iecirkņa prāvests Oskars Laugalis un ev.-māc.p.i. Valda Grīnvalde-Šakurova. Pēc dievkalpojuma sekos baznīcai mīļu viesu muzikāls sveiciens un svētku kliņģeru baudīšana.