Trešdiena, 13. Novembris, 2019
Jevgēņija, Jevgēņijs, Eižens

Aizvadītas ikgadējās vasaras orientēšanās sacensības jauniešiem

03.08.2018

2018.gada 28.jūlijā Jēkabniekos, Svētes pagastā jau sesto gadu pēc kārtas norisinājās Jelgavas novada jauniešu vasaras orientēšanās sacensības “Netradicionālās orientēšanās sacensības 2018”. Šogad sacensībās kopumā piedalījās 13 jauniešu komandas, pārstāvot Jelgavas novada pagastus, sacensību norisē kopumā iesaistot ap 120 jauniešu.

Sacensības tradicionāli norisinājās trīs daļās: orientēšanās daļa, kurā pēc izsniegtas kartes visām komandām jānokļūst kartē atzīmētajos kontrolpunktos un jāveic tajos uzdevumi. Otrajā un trešajā sacensību daļā, erudīcijas un aktivitāšu daļā, komandām bija jāasina prāti un jāspēj erudīti domāt, jāspēj atrisināt un tikt galā ar atjautīgiem uzdevumiem, iekļaujot jautājumus par Latviju, Latvijas simtgadi un vēsturi, kā arī jāatpazīst sabiedrībā zināmas personības. Trešajā daļā komandām vajadzēja atpazīt populāras melodijas un katrai komandai jāizveido savs komandas logo.

Sacensībās tika pārstāvētas šādas jauniešu komandas:

Svētes pagasta komanda “Saules Dievi”, Jaunsvirlaukas pagasta komanda “Staļģenes pacani”, Elejas pagasta komanda “Bonuss”, Valgundes pagasta komanda “Valgunde”, divas Glūdas pagasta komandas: “Citramons” un “Nākošā rīta zālītes”, Vilces pagasta komanda “Vilce”, Platones pagasta komanda “A-Šie”, Vircavas pagasta komanda “Špeņkiji”, Lielplatones pagasta komanda “Es nezinu”, un trīs Zaļenieku pagasta komandas: “Kolhozs”, “Kļičkas” un “Sarkasms”.

Pirmo vietu sacensībās ar 197 punktiem ieguva Glūdas pagasta komanda “Citramons”, otrajā vietā ar 188 punktiem ierindojās Valgundes pagasta komanda “Valgunde”, bet trešajā vietā ar 160 punktiem otrā Glūdas komanda “Nākošā rīta zālītes”.  Ceturtajā vietā ar 157 punktiem ierindojās komanda no Zaļenieku pagasta “Kolhozs”, bet piektajā vietā tikai ar viena punkta starpību – 156 punktiem, Svētes pagasta komanda “Saules Dievi”. Godalgotās vietas, kā arī visas pārējās komandas saņēma balvas un dāvanas no Jelgavas novada pašvaldības un pasākuma atbalstītājiem.

Pasākumu jauniešiem organizē Jelgavas novada jaunatnes lietu koordinators Jānis Zariņš, līdzdarbojoties biedrībai “Zariņš & Co” un brīvprātīgajiem, aktīvajiem Svētes pagasta Jēkabnieku jauniešiem.

Pasākuma atbalstītāji – SIA "Viesu Līči", SIA “Mežacīruļi”, Timermaņa Foto darbnīca, atpūtas komplekss “Nonucīši”/boulings”, “212”, Europe Direct informācijas centrs Jelgavā. Dalībnieku ēdināšanu nodrošināja - SIA “INGRĪDA”.

Pasākuma laikā ar lielisku pieredzes stāstu un filmu ciemos bija ieradušies jaunieši no Gruzijas un Latvijas Pieaugušo izglītības apvienības (LPIA) padomes priekšsēdētāja, ES eksperte un trenere Iluta Krūmiņa, kas dalījās pieredzē par notikušu starptautisku projektu “Opening the Curtains: Art in support of Peace and Stability”. LPIA projektu realizēšanā sadarbojas ar dažādu valstu partneriem jau kopš 1995.gada. Jau vairāk kā 10 gadus ir izveidojusies laba sadarbība ar DVV-International Georgia, kuri arī ir šī projekta organizētāji. Projekta mērķis: sadarbības un konfliktu pārvarēšanas veicināšana ar mākslas projekta palīdzību, ņemot vērā Kaukāza politiski ekonomiskās situācijas sarežģītību. Projekta dalībnieki: jaunieši no Tbilisi un Suhumi, 18-25 gadus veci. Projekta norises vieta: Turcija, Antālija. Projekta rezultāts: jauniešu kopīgi veidota videofilma, kuras demonstrēšana paredzēta starptautiskos festivālos un jauniešiem paredzētos pasākumos.

Jānis Zariņš, Jelgavas novada pašvaldības jaunatnes lietu koordinators

Netradicionālās orientēšanās sacensības 2018