Otrdiena, 22. Jūnijs, 2021
Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Ikgadējais audžuģimeņu un aizbildņu salidojums

15.08.2018

Jelgavas novada pašvaldības Bāriņtiesas un Europe Direct Informācijas centra Jelgavā (EDIC) rīkotais ikgadējais audžuģimeņu un aizbildņu salidojums – šogad notika 18.augustā Jaunsvirlaukas pagastā. Pasākumā piedalījās ap 150 svētku dalībnieku, kuru vidū bija ne tikai Jelgavas novada audžuģimenes un aizbildņi, bet arī ģimenes no Liepājas pilsētas, Tukuma, Kandavas, Daugavpils un Kocēnu novadiem, kas uzņēmušās rūpes par Jelgavas novada bērniem.

Audžuģimenes un aizbildņi, kas uzņēmušies rūpes par Jelgavas novada bērniem, kas dažādu apstākļu dēļ palikuši bez bioloģisko vecāku gādības, šogad vasaras salidojumā tikās jau piekto gadu. Tikšanās reizē ģimenes dibina jaunus kontaktus, dalās ar savstarpēju pieredzes apmaiņu, apgūst jaunas iemaņas, tiekas ar speciālistiem un pārrunā būtiskākos jautājumus bērnu audzināšanā, kā arī pilnveido savas prasmes dažādās radošajās darbnīcās.

“Audžuģimenes, aizbildņi un adoptētāji ir labestības un pašaizliedzības piemērs mums visiem,” uzsver Jelgavas novada Bāriņtiesas vadītāja Olga Rudaka. “Ikviena šāda kopā sanākšana, viedokļu un pieredzes apmaiņa, vienlaikus ir arī iespēja savstarpēji pārrunāt, smelties spēku un jaunas idejas, kā atbalstīt un veicināt bērnu uzaugšanu ģimeniskā vidē. Zināms, ka pēdējā desmitgadē valsts līmenī aktīvi tiek apspriests jautājums par ārpusģimenes aprūpi bērniem, kuri palikuši bez vecāku gādības. Nenoliedzami statistikas dati uzlabojas, bērni arvien vairāk tiek adoptēti, rūpes par viņiem uzņemas aizbildņi un audžuģimenes. Arī mums Jelgavas novadā rādītāji ir gana labi. Piemēram, šogad novada audžuģimeņu pulciņam pievienojušās papildus četras ģimenes. Arī deinstitucionalizācijas projekta ietvaros Jelgavas novada audžuģimeņu un aizbildņu kustība novērtēta ļoti augstu. Pēc statistiska aprēķina sanāk uz 10 tūkstošiem iedzīvotāju novadā ir 6,5 audžuģimenes un 23,3 aizbildņi. Tas ir labs rādītājs un tam ir vairāki skaidrojumi – novadā uz audžuģimeņu atbalstu vērsts komplekss pasākumu kopums un pozitīva atbildīgo dienestu darbinieku attieksme, kā arī pastāv audžuģimeņu biedrība. Jau vairākus gadus novadā ar audžuģimeņu un aizbildņu kustību ir izdevies samazināt to bērnu skaitu, kam dažādu iemeslu dēļ nākas uzturēties bērnunamā. Jānorāda, ka Jelgavas novadā audžuģimenēs ārpusģimenes aprūpe tiek nodrošināta lielākam bērnu skaitam nekā aprūpes iestādē,” turpina O. Rudaka.

Jelgavas novadā tiesības savā ģimenē uzņemt kādu bez vecāku gādības palikušu bērnu ir saņēmušas 20 audžuģimenes, kurās aug 30 bērni. Savukārt 73 bērni dzīvo pie 52 aizbildņiem.

Pasākumā, kas 18.augustā, norisinājās Jaunsvirlaukas pagastā pie Staļģenes vidusskolas, Europe Direct informācijas centrs sadarbībā ar novada Bāriņtiesu salidojuma dalībniekiem visas dienas garumā nodrošināja gan lekciju vecākiem, gan radošas un izglītojošas nodarbības jauniešiem un bērniem, kā arī sniedza aktuālu informāciju par Eiropas Savienību. Dienas laikā ģimenes iepazinās ar aušanas mākslu, apmeklēja skaistumkopšanas darbnīcu, piedalījās zemessardzes sagatavotajos treniņos, gida pavadībā iepazina Staļģenes muižu, kā arī devās ekskursijā uz “Dzintara kapelu”. Savukārt vakarpusē visi pulcējās uz muzikālu vakara noslēgumu.

Audžuģimeņu salidojums