Ceturtdiena, 6. Maijs, 2021
Didzis, Gaidis

Pārgājiens “Tavas saknes tavā zemē” aicina doties pretī jauniem piedzīvojumiem

21.08.2018

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina svētdien, 26.augustā, pulksten 10.45 piedalīties cikla “Tavas saknes tavā zemē” pārgājienā un apmeklēt Vircavas, Platones un Jaunsvirlaukas pagastus Jelgavas novadā, redzēt interesantākās vietas un viesoties pie biškopības entuziastiem Pridānu ģimenes.

Vienas dienas pārgājiens gides Inas Jurģes vadībā vedīs uz Jelgavas novadu maršrutā Jelgava –Mežciems – Vircavas pagasts – Jelgava 16 km garumā. Pārgājiena ilgums plānots apmēram 7 stundas. No Jelgavas dzelzceļa stacijas pārgājiena dalībnieki dosies pāri dzelzceļa viaduktam Mežciema virzienā. Šajā Jelgavas novada pusē meži, Vircavas upīte un pļavas priecē ikvienu kājāmgājēju no agra pavasara līdz vēlam rudenim. 

Pārgājiena galvenais pieturas punkts būs Vircavas pagasta "Mucenieki", kur saimnieko Līga un Andris Pridāni. Viņi, pārņemot vectēva atstāto mantojumu – bišu saimes – jau sešus gadus aktīvi dravo un ir atpazīstami ar vārdu “Līgas medus”. Pārgājiena dalībniekiem būs iespēja uzzināt, kā top medus, nogaršot šūnu un dažādu ziedu medu, pārliecināties, cik veselīgi ir ziedputekšņi un bišu maize, un cik smaržīgas ir bišu vaska sveces. Pārgājiens noslēgsies Mežciemā pie autobusu pieturas Rožu ielā, no kuras atgriešanās Jelgavā plānota ar pilsētas autobusu.

Bezmaksas pārgājienu organizēšana un vadīšana reizi mēnesi ir gides  I.Jurģes dāvana valsts simtgadē, dāvinot cilvēkiem prieku un pilnvērtīgi pavadītu laiku, iepazīstinot ar stiprajām ģimenēm Jelgavas apkārtnē un skaistākajām vietām Zemgalē. 

Dalībai pārgājienā obligāta iepriekšēja pieteikšanās. Nepieciešams laikapstākļiem un pastaigai dabā piemērots apģērbs un apavi. Līdzi jāņem uzkodas un dzeramais ūdens.

Pārgājiens “Tavas saknes tavā zemē” norisināsies svētdien, 26.augustā, Jelgavas novadā. Pulcēšanās pulksten 10.45 Jelgavas dzelzceļa stacijā, Stacijas ielā 1. Dalība pārgājienā bez maksas, par  viesošanās “Līgas medus”– 2 EUR no personas, autobusa biļete atpakaļceļā 1.50 EUR (ar karti 0.85 EUR). Pārgājienam iepriekš jāpiesakās pa tālruņiem 29916889, 63005447 vai e-pastu inajurge@inbox.lv. Plašāka informācija www.visit.jelgava.lv


Informāciju sagatavoja Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Foto: no JRTC arhīva