Ceturtdiena, 4. Marts, 2021
Enija, Alise, Auce

Aicina doties izzinošā tūrē pa Jelgavas apkārtni kopā ar vēsturnieku Andri Tomašūnu

04.09.2018

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs sadarbībā ar Jelgavas novada un Ozolnieku novada pašvaldībām aicina sestdien, 15.septembrī, pulksten 10 doties izzinošā tūrē ar autobusu “Latvijai nozīmīgi cilvēki un notikumi Jelgavas pusē” un viesoties jaunuzceltajā Latvijas Valsts pirmā prezidenta Jāņa Čakstes piemiņas muzejā “Aučos” un citās īpašās apkārtnes vietās, kas saistītas ar Latvijas valsts veidošanos.

Vienas dienas ekskursija vēsturnieka un gida A.Tomašūna vadībā iesākumā vedīs uz Staļģenes muižu Jelgavas novadā, kur šobrīd atrodas Staļģenes vidusskola un iekārtots muzejs, tāpat būs iespēja apskatīt Staļģenes Svētās Jaunavas Marijas baznīcu jeb Dzintara kapelu, kuras altāri rotā dzintara krusts.

Tūre turpinājumā dosies uz Ozolnieku novada “Aučiem”, lai apskatītu jaunuzcelto Latvijas Valsts pirmā prezidenta J. Čakstes piemiņas muzeju, kas būs atklāts tikai dienu iepriekš. Jaunajā muzeja ēkā līdzās prezidenta dzimtas mājām atrodas ekspozīcija ar bagātīgu fotogrāfiju klāstu un priekšmetiem, kas piederējuši Čakstes ģimenei, un iekārtots prezidenta darba kabinets. Pēc muzeja apskates atpūtas vietā pie Lielupes paredzēta pusdienu pauze ar līdzi paņemtajām uzkodām. 

Tālāk ceļš vedīs uz Garozas pamatskolu, kuras pagalmā kuplo “Senču ozols”, un pāri Iecavas upei ved jauns gājēju tilts uz  kokaudzētavu “Bētras”, kur tūres dalībnieki, ja vēlēsies, varēs doties kājām. Saimniecībā pie Grosu dzimtas būs iespēja uzzināt par dārzkopību un uzņēmējdarbību laukos, kā arī  nodegustēt vietējos ražojumus – cidoniju un dzērveņu sukādes, un dažādu šķirņu ābolus.

Izzinošā tūre ar autobusu “Latvijai nozīmīgi cilvēki un notikumi Jelgavas pusē” sāksies 15.septembrī pulksten 10 no Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa, Akadēmijas ielā 1. Atgriešanās Jelgavā plānota līdz pulksten 18. Dalības maksa 10.00 EUR pieaugušajiem, 5.00 EUR skolēniem. Vietu skaits autobusā ierobežots, tāpēc dalībnieki aicināti pieteikties pa tālruni 63005447 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv. Līdzi jāņem uzkodas un dzērieni pusdienu pauzei.

Vairāk informācijas mājas lapā www.visit.jelgava.lv

Foto: Alise Ozoliņa