Pirmdiena, 11. Novembris, 2019
Rainers, Nellija, Ojārs

Ražas svētku tirgus 29. septembrī – dzirksteļos ar dažādām dejām un garšām

11.09.2018

Jelgavas novada lauku labumu tirgotāji, audzētāji un amatnieki aicina uz tradicionālajiem Ražas svētkiem 29.septembrī pie kafejnīcas “Zemnieka cienasts”. Protams, estrādē būs brīvdabas koncerti, produktu “andele”, radošas darbnīcas bērniem, degustācijas un savas preces slavēšana, taču atšķirībā no ierastajām ražas svētku aktivitātēm citus gadus, šogad tiem piemitīs arī dienvidniecisks azarts - svētku ietvaros uzstāsies gan moldāvu kolektīvi, gan tirdziņā būs pieejami autentiski sadraudzības zemes ēdieni un dzērieni.

Uz Jelgavas novada Ražas svētkiem dalību apstiprinājuši divi kolektīvi no Glodeni reģiona Moldovā, kas Jelgavas novadam ir sadraudzības pašvaldība. Deju kolektīvs “Doruletz” un folkloristi “Hora Prutului” ir noskaņoti izdejot moldāvu degsmi, lai iekrāsotu Ražas svētku tirgu ar karstasinīgu dzīvesprieku. Ražas svētku atklāšanu Moldovas sadraudzības zīmē pagodinās arī Moldovas vēstnieks Latvijā, kas novērtējis tieši Jelgavas novada pašvaldības aktīvu līdzdarbošanos, pēdējos gados uzņemot un aktīvi iesaistoties pieredzes apmaiņas delegāciju uzņemšanā Latvijā.

Ražas svētku tirgum pašlaik reģistrējušies 35 tirgotāji, taču pieteikšanās vēl nav noslēgusies. Tāpēc ikviens, kam padevusies sīpolu, bumbieru, ķiploku, pupu raža, kam gardi kūpināti desu luņķi vai kraukšķīgi mazsālīti gurķīši toverī, kam skābēti kāposti mucā vai medumgardi saldumi – visi laipni aicināti papildināt tirgus gaisotni! Tirdziņam iespējams pieteikties, aizpildot elektronisko anketu: https://ej.uz/kgv4

Ražas svētku aktīvā rosīšanās aizsāksies jau plkst. 10:00 un līdz pat plkst. 16:00 plānota ar papildinošām un izzinošām aktivitātēm gan jauniešiem, gan bērniem. Norises vieta ļauj koncerta cienītājiem estrādē skatīties priekšnesumus, bet bērniem iesaistīties savam vecumam atbilstošās nodarbēs – gatavot no koka dēlīšiem putnu barotavas ziemai, ķermeni apzīmēt ar hennu, draiski brīvā dabā laist burbuļus, apskatīt trušu šķirnes mini zoodārzā vai bez maksas pajādelēt uz ponija.

Šogad ražas svētki noritēs jau sesto gadu. Tos organizē Jelgavas novada pašvaldība, aicinot atsaukties un iesaistīties ikvienu Jelgavas novada mājražotāju, amatnieku, dārzeņu vai augļu audzētāju un pārstrādātāju.