Piektdiena, 25. Septembris, 2020
Rauls, Rodrigo

Novada pirmklasnieku “Laimes koks” – pīlādzis

14.09.2018

Ar rosinājumu katram no mums iestādīt savu koku vai piedzīvot koka dzimšanu no iestādītās sēkliņas, Lielā talka aicina Latvijas iedzīvotājus piedalīties Pasaules talkā, kas notiks 15.septembrī. Pasākumam piešķirot simbolismu un paliekošu vērtību, Jelgavas novada pašvaldībā savus laimes kociņus iestādījušas teju visas izglītības iestādes. Skolu pirmklasnieki laimes koku – pīlādzi - iestādījuši savu skolu pagalmos.

Akcijas ietvaros kopumā Jelgavas novada pašvaldības izglītības iestādes iestādījušas 13 kokus. Pīlādzis tika izvēlēts, jo latviešu mītiskajā apziņā tas ir sargājošs koks, tas atvaira ļauno, sargā un attīra.

Bez Jelgavas novada izglītības iestāžu dalības, akcijā iesaistīties aicināti arī novada iedzīvotāji, ģimenes, iestādes vai kolektīvi.

Lielās Talkas mājas lapā talkas.lv izveidota īpaša karte, kurā ikviens – tiek aicināts atzīmēt vietu, kur iesējis koka sēkliņu vai iestādījis stādiņu, kā arī atstāt vēlējumu Latvijas un pasaules nākamajiem 100 gadiem. Akcijas “Stādām Latvijas nākotni – katram savu Laimes koku!” rezultāti tiks parādīti apvienības Let’s Do It! World rīkotajā Pasaules talkā,15. septembrī.

Pēc Vispasaules talkas noslēguma, Jelgavas novada pašvaldība iecerējusi savā mājas lapā izveidot vienojošu fotoattēlu galeriju ar novada iedzīvotājiem un viņu paveikto. Lai īstenotu ideju, pašvaldība aicina novada iedzīvotājus uzņemtos fotoattēlus iesūtīt ne vien Lielās Talkas organizatoriem, bet arī pašvaldībai uz e-pastu: zinas@jelgavasnovads.lv

Pasaules talka sāksies Jaunzēlandē plkst.10.00 pēc vietējā laika un sekos saulei dienas garumā, pārklājot visas 24 laika joslas. Talka noslēgsies Havaju salās. Pasaules talka būs lielākā kopīgā dabas sakopšanas talka pasaules vēsturē.