+A A
Trešdiena, 28. Oktobris, 2020
Ninona, Ņina, Antoņina, Oksana

Jelgavas novadā rosība – Latvijas Mazpulku rudens forums un lauku labumu tirdziņš!

02.10.2018

Sestdien, 29.09.18., Aizupes pamatskolā norisinājās pirmais šī gada rudens projektu forums, kura laikā mazpulcēni iepazīstināja ar savu veikumu šajā gadā. Projektu foruma ietvaros notika mazpulcēnu lauku labumu tirdziņš un mazpulcēnu paveikto projektu prezentācijas.

Forumu mērķis ir apzināt aktīvākos biedrības „Latvijas Mazpulki” biedrus, novērtēt un sniegt atzinību mazpulcēnu veiktajam darbam mazpulcēnu projektu ietvaros. Forumos piedalās visi mazpulcēni, kas veiksmīgi izstrādājuši un aizstāvējuši savus projektus vietējā mazpulka ražas skatē. Mazpulcēni  šogad prezentēja savus projektus šādās jomās – "Sīpoli Latvijas karoga krāsās", "Mazpulcēnu - trušmīļu skola", "Latviešu karavīrs laikmetu griežos", "Kartupeļi - otrā maize", "Pavairosim lauka tomātus", kā arī citās dārzkopības, rokdarbu, vides un novadpētniecības jomās.

Viena no vērtībām, ko iegūst mazpulcēni ir prasmes uzņēmējdarbībā agrā vecumā. Bieži vien mazpulcēni projektus raksta par dažādām precēm un produktiem, kurus ražot un vēlāk pārdot. Tieši tāpēc katrā forumā mazpulcēniem tiek dota iespēja savus vai savu mājsaimniecību saražotos produktus pārdot rudens tirdziņos.

Šoreiz mazpulcēnu lauku labumu tirdziņš norisinājās Jelgavas novada “Ražas svētku gadatirgus” ietvaros, pie kafejnīcas “Zemnieka cienasts”. Mazpulcēnu tirdziņā varēja iegādāties visdažādākos produktus, kā piemēram: sīpolus Latvijas karoga krāsās, ķiploku pulveri, ābolus, tējas, garšaugus,  sezonālos augļus un dārzeņus. Vietējos mazpulkus pārstāvēja Aizupes mazpulks “Ekopēdiņas”, kā arī iespēju piedalīties veiksmes spēlē piedāvāja Staļģenes mazpulks.

Vēlāk mazpulcēni un viesi devās uz Aizupes pamatskolu, kurā tika atklāts forums. Šo forumu atklāja Ilze Kļava - Latvijas Mazpulku padomes priekšsēdētājas vietniece un Aizupes pamatskolas direktore Ināra Eliņa. Atklāšanā tika suminātas ģimenes, kuras palīdzējušas vietējiem mazpulkiem, kā arī konkursa “Sējējs 2018” laureāte Agnese Smiļģe nominācijā “Rītdienas Sējējs - mazpulcēns”. Aizupes mazpulkam īpaši palīdzējusi Evelīnas Rozes - Pujas ģimene.

Turpinājumā mazpulcēni tika sadalīti grupās, lai dotos uz klasēm, kurās prezentēt savus projektus vērtētājiem un ekspertiem. Projektu vērtēja Latvijas Mazpulku brīvprātīgie, mazpulku vadītāji un eksperti. Ekspertus pārstāvēja: Ineta Freimane - Jelgavas novada interešu izglītības speciāliste, Agrita Bite, Raimonds Jakovickis - lopkopības eksperts biedrībā “Zemnieku Saeima”, Vita Jakovicka – VID pārstāve un uzņēmējs Kaspars Mingins. Pēc projektu prezentācijām, mazpulcēni piedalījās sportiskās un radošās  aktivitātēs un kopā  ar folkloras kopu “Dimzēns” izdancoja latviskās dejas un rotaļas.

Pasākums noslēdzās ar labāko projektu apbalvošanu. Aizupes mazpulks “Ekopēdiņas” dalībnieki ieguva divas pirmās vietas - Ričards Grasis ar projektu “Sīpoli Latvijas karoga krāsās”un Elza Popluga ar projektu “Mīlīgie trusīši”; divas otrās vietas - Dārta Henriete Zihmane ar projektu “Pavairosim lauka tomātus” un Krišjānis Prīsis ar projektu “Ķirbju audzēšana”; vienu trešo vietu - Evelīna Roze - Puja ar projektu “Mani baltie redīsi”.

Forums mājīgajā Aizupes pamatskolā noslēdzās uz patīkamas nots. Šis bija patiesi izdevies pirmais šī gada forums, kā arī labs piemērs nākamajiem! Paldies Aizupes pamatskolai un Jelgavas novada domei par sadarbību un atbalstu!

Latvijas mazpulku rudens forums

Informācija plašsaziņas līdzekļiem tapusi sadarbībā ar:

Informāciju sagatavoja Elīna Jogure,
Biedrības mediju un brīvprātīgā darba koordinatore
mob.tel. +37127279339, e-pasts: elinajogure@gmail.com