Svētdiena, 7. Marts, 2021
Ella, Elmīra

Jauniešu mēnesis Jelgavas novadā

03.10.2018

Oktobris Jelgavas novadā ir Jauniešu mēnesis, tā ietvaros jauniešiem ir iespēja piedalīties dažādos pasākumos un aktivitātēs. Kā arī iepazīt jaunatnes darbinieku komandu – atbalsta komandu ikvienam Jelgavas novada jaunietim vecumā no 13 līdz 25 gadiem.

Jauniešu mēnesi atklājam ar Jauniešu padomes sēdi 5.oktobrī, jauniešu uzsāks savas darbības rudens sezonu plkst.14.00 Jelgavas novada domē (Pasta iela 37).  Jelgavas novada Jauniešu padome ir iniciatīvas grupa, kurā darbojas Jelgavas novada jaunieši (13-30 gadi), kuri paši ir izteikušu vēlmi vai ir izvirzīti no sava pagasta, izglītības iestādes, jauniešu organizācijas vai jauniešu centra un ir gatavi darboties novada jauniešu interesēs, veicināt jauniešu līdzdalību un personīgo izaugsmi, rezultātā uzlabot jauniešu dzīves kvalitāti Jelgavas novadā. Ja arī Tu vēlies iesaistīties jauniešu padomē, sūti ziņu jauniesupadome@gmail.com.

Šī gada Karjeras diena tiek organizēta visas Latvijas KARJERAS NEDĒĻAS ietvaros, kuru organizē VALSTS IZGLĪTĪBAS ATTĪSTĪBAS AĢENTŪRA (VIAA) sadarbībā ar pašvaldībām. Aicinām jauniešus 11.oktobrī plkst.10.00 Zaļenieku kultūras namā.

Šogad sadarbībā ar EURODESK koordinatoriem Jelgavas novadā notiks trīs jauniešu iespēju pēcpusdienas par Eiropas Savienības programmu iespējām jauniešiem, būs iespēja satikt jauniešus, kas dalīties pieredzes stāstā par dalību “Erasmus+” projektos. Pēcpusdienas notiks no plkst.15.30 jauniešu centos - 11.oktobrī AAPC “Kamanītes” Vircavas pagastā, 17.oktobrī Jauniešu centrā Elejā, 23.oktobrī Jauniešu centrā Jaunsvirlaukā.

12.oktobrī notiks gadskārtējās komandu netradicionālās orientēšanās sacensības “Elejas muižas kauss 2018” ar tēmu "100 GADES LABIRINTS". Sacensības organizē Jelgavas novada Bērnu un jauniešu izglītības un iniciatīvu centrs, jauniešu vidū atpazīstams kā Jauniešu centrs Elejā.

Jauniešu prasmju pilnveidošanai no 19. līdz 21.oktobrim notiks apmācības neformālā izglītībā “Palēciens nr.2”, kur tiks izzinātas tēmas kā komandas darbs, sadarbība, iekšējie resursi, “Erasmus+” iespējas, iniciatīva, līdzdalība, brīvprātīgais darbs. Apmācības tiek organizētas sadarbībā ar EURODESK koordinatoriem Jelgavas novadā.

25. un 26.oktobrī oficiāli tiks atklāts starptautisks stratēģiskais projekts “Constellation” programmas “Eramsus+: Jaunatne darbībā”, projekta partneri ir no Slovēnijas un Horvātijas un šajā laikā tiksies Jelgavas novadā, lai izrunātu turpat divu gadu kopējo sadarbību. Projekta galvenais uzdevums ir rast metodes darbā ar jaunatni, lai jaunietis mazinātu riskus jaunieša nonākšanai līdz NEET (kas nav iesaistīti ne nodarbinātībā, ne izglītībā, ne mācībās) statusam.

Jauniešu mēnesi noslēgsim 2.novembrī ar jauniešu sadarbības veicināšanas pasākumu “BOOtiful night 2018”, kas norisināsies Vircavas pagastā un ko organizē AAPC “Kamenītes” jauniešu iniciatīvu grupa.

Seko informācijai Jelgavas novada jauniešu facebook lapā - https://www.facebook.com/JelgavasnovadaJauniesi/.