Svētdiena, 7. Marts, 2021
Ella, Elmīra

Karjeras nedēļā jaunieši izzinās savas stiprās puses

09.10.2018

Visā Latvijā, arī jelgavas novadā, no 8. līdz 12.oktobrim norisinās ikgadējā Karjeras nedēļa, kuras laikā Latvijas skolās notiek pasākumi par karjeras vadības prasmēm, kā arī lielākajās Latvijas vidusskolās notiek diskusijas ar sabiedrībā pazīstamu cilvēku - dažādu profesiju pārstāvju dalību, bet jaunāko klašu skolēnus apciemo „K komanda” un Karjeras autobuss ar izglītojošām spēlēm un iespēju iepazīt dažādas profesijas ar īpašu virtuālās realitātes briļļu palīdzību.

Aicinām Jelgavas novada jauniešu Karjeras nedēļas aktivitātēs piedalīties gan savā novadā, gan citur Latvijā un izmantot iespēju papildus iepazīt karjeras vadības prasmes dažādās karjeras attīstības atbalsta nodarbībās un izzināt izglītības iespējas Latvijā, lai laikus plānotu savu nākotnes karjeru.

Karjeras nedēļas laikā 11. oktobrī JELGAVAS NOVADA Zaļenieku pagastā jauniešiem no dažādām novada skolām būs iespēja piedalīties KARJERAS DIENĀ. Pasākuma laikā jaunieši varēs iepazīties ar dažādu skolu un organizāciju izglītības piedāvājumiem, piedalīties dažādās aktivitātēs, kuras saistītas ar dažādu profesiju un amatu prasmju iepazīšanu. Iepriekš minētās aktivitātes savos stendos piedāvās - Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledža, Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža, Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola, Jelgavas Amatu vidusskola, PIKC Jelgavas Tehnikums, PIKC Rīgas Mākslas un mediju tehnikums, PIKC Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums, NBS Rekrutēšanas un atlases centrs. Tāpat Karjeras dienas laikā Zaļeniekos jauniešiem savas personības izzināšanai, karjeras vadības prasmju iepazīšanai un savas nākotnes plānošanai būs iespēja piedalīties karjeras izaugsmes nodarbībās “Veiksmīgas karjeras ABC”, “Uz sliekšņa: mani lēmumi” un “Iedvesmas stunda”.

Savukārt Jelgavas novada jaunāko klašu skolēniem Karjeras nedēļas ietvaros savās skolās tiek piedāvāta aktivitāte «Izzini profesiju», kuras laikā kopā ar savu klases audzinātāju vai pedagogu karjeras konsultantu radošā veidā tiek piedāvāta iespēja modelēt/vizualizēt savus nākotnes sapņus karjeras izvēlē. Skolēni radoši strādās pie sava «Mana sapņu profesija/nodarbošanās» modeļa, plakāta, kolāžas vai kāda cita radoša darba izveides.

Par Karjeras nedēļu

Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Jaunieši var piedalīties dažādās diskusijās, radošajās darbnīcās, konkursos un citos izglītojošos pasākumos.  Šīgada Karjeras nedēļas tēma ir karjeras vadības prasmes, kas aicina skolēnus, viņu vecākus, pedagogus iepazīt karjeras vadības prasmes,  to lomu karjeras plānošanā, izvēloties skolēnam nākotnes profesiju un izglītības ceļu atbilstoši savām prasmēm, interesēm un iespējām.

Šogad Karjeras nedēļa vienlaikus notiek 47 Latvijas pilsētās un novados. Karjeras nedēļu jau sesto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra un to finansē ESF projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.

Pasākumu programma 47 pilsētu un novadu skolās pieejama tīmekļa vietnē: viaa.gov.lv/karjeras_nedela, savukārt jaunumi sociālajos tīklos facebook.com/KarjerasNedela, facebook.com/VIAA.LVdraugiem.lv/viaa un twitter.com/VIAA_LV.

Informāciju sagatavoja:
Dace Vīpule-Kuļika, Jelgavas novada Karjeras nedēļas koordinators
Mob. tālr.: (+371) 26469253; e-pasts: dace.vipule-kulika@jelgavasnovads.lv