+A A
Sestdiena, 27. Februāris, 2021
Līva, Līvija, Andra

Leģendu nakts Lielvircavas muižā

01.11.2018

Jau piekto reizi Lielvircavas muižā notika, iespējams, krāšņākais piļu un muižu pasākums Latvijā - “Leģendu nakts”, kas ik gadus Jelgavas novadā pulcē tuvus un tālus viesus. Arī šogad, 27. oktobrī svētki bija brīnumaini! 

Lielvircavas muiža var lepoties savu īpašo atmosfēru un šarmu. Tajā ir unikāla vēsturisko tērpu darbnīca, tieši tāpēc šajā “Leģendu naktī” durvis vēra Modes istaba, kurā tika demonstrēti krāšņākie muižā darinātie tērpi. Ikvienam muižas viesiem bija iespēja noklausīties “Liel.Barons” saimnieces un drēbnieces Zandas Zariņas stāstus par 19. gs. modes vēsturi un vēdekļu valodu Francijā. Protams, kā jau svētkos, neizpalika arī sevis lutināšana ar gardākajām kūkām. Bet, kas gan būtu svētki bez mūzikas! Muižā ar īpašu svētku programmu viesojās čellists Maksims Beitāns, soprāns Zane Rožkalna un klasiskais ģitārists Endijs Rožkalns, izpildot skaistākās Eiropas tautu un komponistu melodijas dažādās valodās. Tieši šajos svētkos tika atklāts arī kāds MUIŽAS JAUNUMS - foto istaba, kurā ikvienam bija iespēja justies pavisam īpašam un skaistam. Turpmāk šī istaba tiks pucēta atbilstoši svētkiem un gadalaikiem un būs pieejama ikvienam viesim, uzņēmumam vai svētku dalībniekam, lai uzņemtu pavisam karaliskas bildes. 

Muižas pārstāvji pateicas biedrībai ‘’Kultūras un mākslas centra “Nātre”  par muižas sapošanu svētkiem, dekorēšanu un radošajām darbnīcām, kurās ikvienam bija iespēja darināt savu Leģendu kroni, veidot rudens ziedu buķeti, kā arī kādu skaistu grāmatzīmi.

Leģendu nakts Lielvircavas muižā

Ja nevēlaties, lai Jūsu attēls būtu publicēts, aicinām sazināties ar Jelgavas novada pašvaldību, rakstot e-pastu uz prese@jelgavasnovads.lv vai zvanot pa tālruni 63024934.