Ceturtdiena, 4. Marts, 2021
Enija, Alise, Auce

Valsts svētku pasākumi pagastos

06.11.2018

Novembrī Jelgavas novadā tradicionāli katrā pagastā ar dažādiem pasākumiem tiks atzīmēta Latvijas valsts dzimšanas diena, dzejā, dziesmās, fotogrāfijās un sarunās pāršķirstot mūsu valsts nozīmīgākās vēstures lappuses. 

Elejas pagastā:

 • 17. novembrī plkst. 19.00 Elejas Saieta namā. Koncertā uzstāsies pagasta pašdarbības kolektīvi kopā ar Latvijā zināmu mūziķi. Viņa vārdu pasākuma organizatori neatklāj, lai koncerta apmeklētājiem būtu pārsteiguma moments. Kā norāda saieta nama vadītāja Eva Tanana-Lejava, svētku koncerta tēma, kas vīsies cauri visu kolektīvu priekšnesumiem, būs par atgriešanos mājās pie savām dzimtas saknēm.   

Glūdas pagastā:

 • 17. novembrī plkst. 19.00 Nākotnes kultūras namā koncerts “Latvijai - 100”. Plkst. 21.00  balle ar “Dvinskas muzikantiem”. Ieeja bez maksas. Galdiņus ballei var rezervēt zvanot pa tālruni 27873309 (Vija).

Kalnciema pagastā:

 • 17. novembrī plkst. 17.00 Kalnciema kultūras namā uzstāsies grupa “Tirkizband” kopā ar pagasta dziedošajiem kolektīviem.  Pēc koncerta plānota animācijas filmas “ Saule brauca debesīs” demonstrēšana. Latvijas animācijas filmu klasiķes Rozes Stiebras vizuāla poēma ir par Latviju kā Saules meitu, kura piedzimst tumsā, tiek nozagta, bet vēlāk atbrīvota, lai uzplauktu kā skaists zieds mūžībā.

Jaunsvirlaukas pagastā:

 • 15. novembrī plkst.19.00 Staļģenes sporta hallē koncerts “Jaunsvirlauka lepojas!” Uzstāsies pagasta kolektīvi un viesmākslinieki - Igauņu ģimene no Gaigalavas (Rēzeknes novada). Tāpat kā iepriekšējos gadus arī šogad pasākuma laikā paredzēts godināt pagasta iedzīvotājus par īpašiem nopelniem un sasniegumiem pagastā dzīvē. I. Segliņa piebilst, ja pagasta iedzīvotājiem no tālākiem pagasta ciemiem ir vēlme doties uz koncertu, tad ir iespējams pieteikties kopējam transportam. Transportam jāpiesakās līdz 12.novembrim pa tālruni 28687981 (Ilze).

Lielplatones pagastā:

 • 17. novembrī plkst.19.00 Lielplatones tautas namā koncerts "Sapnis par Latviju". Plkst. 21.00 balle ar Aināru Lipski. Ieeja bez maksas.

Līvbērzes pagastā:

 • Līdz ar Līvbērzes kultūras nama rekonstrukciju pasākums 17. novembrī plkst. 17.00 notiks Aizupes pamatskolā. “Koncerta tēma idejiski sasauksies ar ausekļa zīmi. Zināms, ka šogad katrs Jelgavas novada pagasts par godu Latvijas dzimšanas dienai izlozēja savu latvju rakstu zīmi. Līvbērznieku zīme ir auseklis. Pēc svinīgā koncerta plkst. 21.00 sekos balle ar grupu “Inga un Normunds”.

Platones pagastā:

 • 17. novembrī plkst. 17.00 koncerts Lielvircavas baznīcā ar   Lielplatones, Platones un Elejas pagastu jauktā kora " Sidrabe " un Platones pagasta vokālās grupas "Savējie" uzstāšanos. Plkst. 19.00  interesenti aicināti uz svinīgo pasākumu Lielvircavas kultūras namā, kur uzstāsies Zemessardzes 52. kājnieku bataljona vokālā ansambļa " JUNDA" kolektīvs. Savukārt no plkst.  21.00 iecerēta svētku balle. Muzicēs Juris Pavlovs no Džūkstes. Ieeja bez maksas.

Sesavas pagastā:

 • 17.novembrī plkst.19.00 Sesavas tautas namā aizritēs svētku koncerts un pagasta iedzīvotāju godināšana. Koncertā apmeklētāji varēs baudīt muzikālus priekšnesumus, kurus caurvīs dzejas lasījumi par Latviju. Pēc koncerta plkst. 22.00 plānota balle kopā ar Zinti Krakopu no Latgales. Ieeja bez maksas.

Svētes pagastā:

 • 17. novembrī plkst.14.00 Jēkabnieku kultūras namā uz koncertu ielūdz Svētes amatiermākslas kolektīvi un Svētes pamatskolas audzēkņi. Pēc koncerta izstādes " Svēte cauri gadu simtam" atklāšana. No plkst. 21.00 balle kopā ar DJ Gunčs. Galdiņus ballei iespējams rezervēt zvanot pa tālruni 27234198 (Sandra). Ieeja bez maksas.

Valgundes pagastā:

 • 17. novembrī plkst.19.00 koncerts "Atkal mājās". Pēcāk plkst. 21.30  balle ar Santu Kasparsoni un Ēriku Gruzniņu. Ja nepieciešams rezervēt galdiņu, zvanīt pa tālruni 28612076. Ieeja bez maksas.

Vilces pagastā:

 • 17. novembrī plkst. 18:00 Vilces tautas namā koncerts "Daudz laimes Latvija!", plkst.21.00 Svētku balle ar grupu "Tālbraucēji”.

Vircavas pagastā:

 • Koncerts 17. novembrī plkst. 18.00 Vircavas tautas namā. “Esam iecerējuši koncertā pievērsties Latvijas novadiem. Nevēlamies izcelt kādu konkrētu vietu vai notikumu, bet gan Latviju kopumā. Papildus muzikālajiem un deju priekšnesumiem, kurus sniegs pagasta pašdarbnieku kolektīvi, vēlamies uzrunāt četras pagasta iedzīvotājas, kuras šobrīd dzīvo Vircavā, bet, kuru saknes nāk no Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Zemgales. Koncerts būs patriotiskās un nostalģiskās noskaņās,” komentē Vircavas tautas nama vadītāja Una Moškanova. Plkst. 21.00 balle ar grupu “Grupa, kas grupa”.

Zaļenieku pagastā:

 • Koncerts 17. novembrī plkst.16.00 Zaļenieku kultūras namā. “Valsts apaļā jubilejā esam iecerējuši koncertu papildināt ar prezentācijas elementiem, kuros atspoguļosim visus mums zināmos Zaļenieku pagasta vadītājus. Pastāstīsim nedaudz par viņiem un viņu devumu Zaļeniekiem. Izcelsim gan vadītājus, kas Zaļeniekos strādāja jau pirms Latvijas dibināšanas, gan, protams, arī Latvijas laika vadītājus. Pēc pasākuma aicinām iedzīvotājus uz balli, kas sāksies plkst. 22.00. Muzicēs  grupa “Ceļojums”,” stāsta Zaļenieku kultūras nama vadītāja Zita Krūmiņa.