Trešdiena, 4. Augusts, 2021
Romāns, Romualds, Romualda

Svini Latvijas dzimšanas dienu rakstainos cimdos!

09.11.2018

Jelgavas novada pašvaldība iedzīvotājus aicina atsaukties Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja rīkotajai akcijai «Cimdotā Latvija». Proti, novada ļaudis uz valsts 100. dzimšanas dienu rosināti sarūpēt sev pašiem un dāvināt citiem vienu no senākajām Latvijas cilvēku vizītkartēm – rakstainus cimdus, lai 18.novembrī varētu koši un silti svinēt Latvijas svētkus. Ar rakstainajiem cimdiem novada iedzīvotāji aicināti arī lepoties, nofotografējoties ar tiem un iesūtot bildes Jelgavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļai, lai visi varētu redzēt, cik cimdots ir Jelgavas novads.

18. novembrī ikviens rosināts doties uz svinīgajiem pasākumiem vai godināt valsti draugu lokā rakstainos cimdos. Tāpat cimdi var būt simboliska dāvana Latvijas nozīmīgajā jubilejā gan draugiem un tuviniekiem, gan biznesa partneriem un ārzemju viesiem – tie ir silti un praktiski, vienlaikus simboliski un skaisti, jo cimdu rakstos ieadītas senās rakstu zīmes un Latvijas dabas krāsas. Valsts simtā jubileja var būt iemesls pārlūkot pūru, iztaujāt vecmāmiņu vai sameklēt zinošas ieistares un cimdu pāri uzadīt pašiem. Lai redzētu, cik daudz krāsainu un rakstainu cimdu ir Jelgavas novadā, pašvaldība novada iedzīvotājus, gaidot Latvijas nozīmīgos svētkus, aicina uzvilkt sev mīļus rakstainus dūraiņus, nofotografēties ar tiem un foto nosūtīt Jelgavas novada sabiedrisko attiecību speciālistei Alisei Ozoliņai pa e-pastu alise.ozolina@jelgavasnovads.lv.

«Būtu jauki, ja pie foto rakstaino cimdu īpašnieki pāris teikumos uzrakstītu stāstu par saviem dūraiņiem, piemēram, kurš un kad tos adījis, vai tie bijuši adīti kādam īpašam notikumam, varbūt tie ir paaudzēs mantoti, raksturīgi vietai, no kuras
nāk... Saņemtās fotogrāfijas akcijas ietvaros tuvāk Latvijas dzimšanas dienai tiks ievietotas pašvaldības lapā sociālajā tīklā «Facebook», lai arī pārējie redz, cik cimdots ir Jelgavas novads,» stāsta Jelgavas novada Kultūras pārvaldes kultūras darba speciāliste Nelda Ķikute. Fotografēties aicināts ikviens – ģimenes, draugi, klašu un skolu kolektīvi, kolēģi un amatiermākslas kolektīvi, tāpat fotografēties var individuāli. «Galvenais – rakstainos cimdos!» uzsver N.Ķikute.

Latvijas valsts simtgades birojs norāda, ka latviešu cimdi pastarpināti stāsta par Latvijas vēsturi, jo tie bija nepieciešami gan strēlnieku kaujās, gan tālajā Sibīrijā, gan tepat Latvijā, darot ikdienas darbus. Cimdu rakstu un krāsu kombinācijas ir bezgalīgas, tomēr katram Latvijas novadam bijušas savas raksturīgākās krāsas: Kurzemē – balta, pelēka, sarkana un zila, Latgalē – sarkana, dzeltena, zaļa un balta, Vidzemē – balta, pelēka, gaiši brūna un zaļa, bet pie mums – Zemgalē – zaļo un brūno toņu variācijas. Jāpiebilst, ka 18. novembrī Latvijas valsts simtgades birojs aicina uzvilkt rakstainus cimdus un sociālajos tīklos, lietojot tēmturi #LV100, sūtīt sveicienus draugiem.

Iesūtīto cimdu foto galeriju skaties šeit.