Pirmdiena, 17. Maijs, 2021
Umberts, Herberts, Dailis

Aicina uz Biznesa iespēju un iedvesmas dienu

13.11.2018

Jelgavas novada pašvaldība 22. novembrī jau trešo gadu gan esošos, gan topošos uzņēmējus aicina uz radošu semināru «Biznesa iespēju un iedvesmas diena». Tā laikā interesenti varēs izzināt jaunākās biznesa iespējas, iepazīties ar uzņēmēju iedvesmas stāstiem, kā arī piedalīties biznesa ideju konkursa «Esi uzņēmējs Jelgavas novadā 2018» laureātu godināšanā. Pasākums notiks Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā Akadēmijas ielā 10, Jelgavā, no pulksten 10 līdz 15.

Kā informē Jelgavas novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītāja Ilze Matusa, pieteikšanās Biznesa iespēju un iedvesmas dienai notiek elektroniski, līdz 16. novembrim aizpildot pieteikšanās veidlapu vietnē https://goo.gl/forms/yeCRnRIC36rVcnab2.

Jau tradicionāli Biznesa iespēju un iedvesmas dienu atklās Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune. Pēc tam būs konkursa «Esi uzņēmējs Jelgavas novadā» uzvarētāju godināšana, savukārt visas dienas garumā moderatora Valda Meldera vadībā radošā semināra dalībniekiem būs iespēja gan dzirdēt iedvesmojošus uzņēmēju pieredzes stāstus, gan iegūt noderīgu informāciju par atbalstu uzņēmējdarbībai.

Seminārā lauku partnerības «Lielupe» vadītāja Līga Švānberga stāstīs par uzņēmēju iespējām «Leader» projektos, bet valsts attīstības finanšu institūcijas «Altum» Zemgales reģiona vadītāja Mārīte Lazdiņa – par to, kā pārdomāti plānot un finansēt savu biznesa ideju.

Uzņēmējdarbības pieredzē dalīsies «Tīreļu dzītuves» saimnieki Jolanta Lapiņa un Jānis Evelons – viņu uzņēmums atrodas netālu no Lielupes blakus purvainajam Tīreļu apvidum, kur dzītuvē ar malku lēni kurināmā destilēšanas aparātā tiek karsēts vīna materiāls un top augstas kvalitātes brandvīni jeb destilāti. Ražotie brandvīni ir stiprie alkoholiskie dzērieni, kas iegūti pēc vācu destilācijas metodes, raudzējot un destilējot Latvijā audzētus augļus un ogas. Uzņēmums pagājušajā gadā ieguvis arī Jelgavas novada Uzņēmēju gada balvu nominācijā «Gada debija», bet šogad «Tīreļu dzītuve» kļuvusi par atvērto saimniecību un sākusi uzņemt individuālus viesus, grupas un darba kolektīvus.

Tāpat savu uzņēmējdarbības pieredzi seminārā atklās uzņēmuma «AnaZana» pārstāvis, kurš iepazīstinās arī ar web risinājumu produktu, pakalpojumu un aktivitāšu portāla izveidē. Uzņēmums «AnaZana» piedāvā pilsētas un novada pašvaldības teritorijā esošajiem uzņēmumiem veidot vienotu portālu zem pašvaldības izvēlēta domēna, kur ar saviem produktiem un pakalpojumiem iepazīstināt klientus un potenciālos sadarbības partnerus. Kā skaidro uzņēmumā, viņu izstrādātais tehniskais risinājums ļauj apkopot pašvaldības teritorijā ražotos produktus un sniegtos pakalpojumus vienā interneta vietnē. Šāda platforma dod iespēju vietējiem uzņēmējiem, amatniekiem, mājražotājiem un pašnodarbinātiem cilvēkiem ar saviem ražojumiem un pakalpojumiem iziet ne tikai Latvijas, bet arī pasaules tirgū.

Vēl vienu iedvesmas stāstu semināra dalībniekiem būs sarūpējis Arturs Gailītis no «Viedi». Kaut arī gados jauns, A.Gailītis pieredzi guvis dažādās profesijās. Pāris gadu viņš strādājis parādu piedziņā, darbojies pasākumu organizēšanā, vadījis pasākumu studiju «Viesistaba», filmējies dažādās «Lattelecom» reklāmās, līdz nonācis līdz savam biznesam – «Viedi». Pēc 10 Rīgā pavadītiem gadiem Arturs atgriezās dzimtajā pusē Madonā – noguris no nemitīgās skriešanas un rutīnas, pārdevis savu auto un iztērējis iekrājumus. Par spīti tam, viņš iedvesmas pilns pāris mēnešu laikā realizēja unikālu projektu «Vakars uz ezera» – tas ir garšu un sajūtu baudījums uz peldoša plosta Kāla ezerā. Ideja par vakariņām uz peldoša plosta viņam radās, viesojoties pie draugiem, kuru īpašums atrodas pie Kāla ezera. Sākotnējā doma bijusi izveidot vasaras terasi, uz kuras notiktu pasākumi, taču ideja ātri vien apaugusi ar citām, un tā radusies doma sapulcināt labākos Latvijas pavārus uz attālu lauku nostūri un izveidot īstu garšu baudījumu gleznainas ainavas ieskauta ezera vidū. Kā saka pats Arturs – ja patīk tas, ko dari, tad izdodas! Viņa koncepts ir radīt sajūtas, ko jaunu un nebijušu, piedāvāt iziet ārpus ierastā.

Tāpat savā pieredzē seminārā dalīsies Oskars Ikers no SIA «JOE», kas ir viens no vadošajiem projektēšanas uzņēmumiem Baltijā un veic visu veidu būvinženieru un būvkonstrukciju tehniskos projektus. Par vienu no vadošajiem savā nozarē uzņēmums kļuvis vien pāris gadu laikā.

Tāpat seminārā uzstāsies Laura un Andis Arnicāni, kuri lekcijā iepazīstinās ar «Zero Waste» filozofiju, piedāvājot arī praktiskus padomus. Kā viņi paši saka – lekcijas mērķis ir nodot cilvēkiem sajūtu, ka ir ļoti daudz mazo lietu, kuras ieviešot savā ikdienā var gan ietaupīt sev svarīgos resursus (laiks, enerģija un nauda), gan kļūt dabai draudzīgāks. Viņi meklē dažādus iespējamos veidus, kā dzīvot vienkāršāk, laimīgāk un mierīgāk šajā tik straujajā pasaules ritmā.

Bet lektors Oskars Priede stāstīs par to, kā pārliecinoši prezentēt sevi un savu biznesu. Viņš ir prezentēšanas prasmju treneris, kura specializācija ir publiskā runa un prezentēšana. Oskara ilggadējā praktiskā uzstāšanās pieredze dod viņam iespēju palīdzēt saviem klientiem noteikt kompānijas un produkta vērtības piedāvājumu un prezentēt to ietekmīgā veidā. Oskars rūpīgi analizē oratorus un palīdz uzlabot runas prasmes, nodrošinot uzstāšanās prasmju treniņus uzņēmumos, atvērtajās grupās, kā arī konsultējot individuāli. Kopš 2018. gada Oskars ir arī LNT raidījuma «900 sekundes» moderators.

Pēc radošā semināra – no pulksten 17 – turpat muzejā notiks Zemgales Biznesa kluba šā gada noslēdzošā tikšanās. Zemgales Biznesa kluba pasākumu organizē Jelgavas novada pašvaldība sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru un Jelgavas Biznesa inkubatoru. Ieeja – ar ielūgumiem.

Papildu informāciju par Biznesa iespēju un iedvesmas dienu var iegūt, sazinoties ar Jelgavas novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītāju I.Matusu pa e-pastu ilze.matusa@jelgavasnovads.lv vai tālruni 27234151.