+A A
Trešdiena, 25. Novembris, 2020
Kadrija, Kate, Katrīna, Trīne

Noslēdzies Jelgavas novada un Ozolnieku novada 5.-6.klašu skolēnu erudītu konkurss "Latvijai 100"

28.11.2018

Jelgavas un Ozolnieku novadā  novembrī tradicionāli notiek   5.-6.klašu skolēnu  erudītu konkurss. Šogad, 22.novembrī, 12 skolu  - Elejas vidusskolas, Sesavas pamatskolas, Vilces pamatskolas, Vircavas vidusskolas, Platones filiāles, Staļģenes vidusskolas, Aizupes pamatskolas, Šķibes pamatskolas, Zaļenieku KAV, Kalnciema pagasta vidusskolas, Ozolnieku vidusskolas un Garozas pamatskolas  - komandas apliecināja savas zināšanas par tēmu “Latvijai 100”.

Konkursa mērķis -  veicināt izpratni par Latvijas Valsts simtgades programmu, interesi par jaunradītajām tradīcijām un vērtībām. Ne visiem, arī pieaugušajiem, ir skaidrs, kāpēc mēs svinam savas valsts jubileju nevis vienu dienu  -  2018.gada 18.novembrī, bet gan piecus gadus, kāpēc katram no tiem ir dots savs vārds – GRIBA, DZIMŠANA, VARONĪBA… un kāpēc tieši tāds vārds.  Šajā vecuma posmā vēl Latvijas vēsturi skolā nemāca, bet,  piedzīvojot tik lielu  notikumu savas valsts  vēsturē, neatkarīgi no formālās izglītības programmas , ir svarīgi veidot izpratni, ka nekas būtisks, nozīmīgs un ilgtspējīgs nerodas vienā dienā.  

Gatavojoties konkursam, skolēni iepazinās gan ar no jauna radītajām kultūras  vērtībām – grāmatām, izstādēm, filmām, koncertiem un teātru izrādēm, gan izpētīja sava pagasta un novada līdzdalību aktivitātēs: ozolu stādīšanā akcijā “Apskauj Latviju!”, iedvesmas stāstu stāstīšanā “TUESI.LV”, dziesmu un deju svētkos, gan apliecināja savu izpratni par jauno tradīciju - piemēram, Baltā galdauta svētku - būtību un turpinājumu.

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros izskanēja daudz iedvesmojošu stāstu par to, kā piepildās  mūsu skolēnu “skolas soma”, kas jau ir piedzīvots, kādi ir nākotnes sapņi un ieceres, daudz sirsnīgu, aizkustinošu un ļoti personīgu vēlējumu savai valstij. 

Neatkarīgi no sasniegtajiem rezultātiem, punktu skaita un vietas rezultātu tabulā, šis konkurss veidoja un apliecināja  skolēnu izpratni par pašu svarīgāko -   “Es esmu Latvija” -  katra cilvēka iesaistīšanās, līdzdarbība un iniciatīva veido valsti, kurā mēs dzīvojam.

Konkursa pirmo trīs vietu ieguvēji – Ozolnieku vidusskolas, Staļģenes vidusskolas un Garozas pamatskolas komandas -  kā balvu saņēma iespēju doties ekskursijā uz Rīgas Brāļu kapiem ( jau ļoti tuvu ir nākamais nozīmīgais Latvijas Valsts simtgades svinēšanas gads –VARONĪBA) un radošā nodarbībā Sveču darbnīcā paši pagatavot sveces savas ģimenes Adventes vainagam.

Jelgavas novada un Ozolnieku novada skolēnu erudītu konkurss "Latvijai 100"