Piektdiena, 18. Oktobris, 2019
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Starp gada uzņēmējiem Zemgalē arī novadnieki

03.12.2018

Teju gada izskaņā – 30. novembrī Zemgales Plānošanas reģions sadarbībā ar reģiona 22 pašvaldībām šogad jau trešo reizi Rundāles pilī organizēja krietnāko uzņēmēju godināšanu. No Jelgavas novada konkursam tika izvirzīta un nomināciju “Gada uzņēmējs Zemgalē 2018” saņēma zemnieku saimniecība “Ziemeļi” no Glūdas pagasta.

Atbilstoši konkursa nolikumam, ko apstiprinājusi Zemgales Attīstības padome, visas 22 reģionā ietilpstošās pašvaldības izraudzīja katra vienu titula „ Gada uzņēmējs Zemgalē 2018” cienīgu ieguvēju. Šādu atzinību var saņemt vidējo un mazo uzņēmumu īpašnieki, kuru uzņēmums reģistrēts vai veic saimniecisko darbību konkrētās pašvaldības teritorijā.

“Pasākuma mērķis ir godināt aktīvus, radošus un godprātīgus Zemgales Plānošanas reģiona pašvaldību teritorijās darbojošos “mazos” uzņēmējus, tādā veidā sekmējot uzņēmējdarbības vides attīstību pašvaldību teritorijās un veicinot uzņēmēju atpazīstamību, kā arī popularizējot uzņēmējdarbības labas prakses piemērus,” komentē Zemgales Plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciālists Juris Kālis.

Izvirzītajiem kandidātiem nedrīkst būt nodokļu vai nodevu parāds kā arī pārkāpumu darba tiesisko attiecību un darba aizsardzības jomā. Tāpat uzņēmumiem jāveicina videi draudzīgu tehnoloģiju ieviešana un ar savu produkciju jābūt aktīvam vietējā vai ārzemju tirgus dalībniekam. Vēl būtisks konkursa kritērijs bija radošums uzņēmumā, kā arī sabiedriskā aktivitāte.

“Zemnieku saimniecībā “Ziemeļi” saimnieko Juris un Regīna Kaņepes. Stāsts par šo pāri ir brīnišķīgs – kā sākot saimniekošanu ar 3 hektāriem iegādātā īpašuma, kam nebija mantinieku, nu “Ziemeļi” pārvalda 1700 hektārus. Liela daļa zemju, protams, ir nomas zemes, taču citādi saimnieks neredzot patiesu atdevi un peļņu iepretim ieguldījumam. Rapsis, ziemas kvieši, lucerna, auzas, vasaras kvieši – Juris katrai kultūrai var nosaukt precīzi aizņemto vai sasēto hektāru skaitu. “Ziemeļos” strādā 11 mehanizatori, 5 speciālisti, viņš rūpējas par savu kolektīvu ar tēvišķu gādību, stingru stāju un cilvēcisku paļāvību, ka katrs īstens, uzticams un atbildīgs darbinieks ir kā daļa no viņa saimes. Zemnieku saimniecībai “Ziemeļi” piemīt vēriens, profesionāls zemniecisks un saimniecisks tvēriens un rūpīgi uz godaprātu balstīts darbs,” tā par saimniekiem un Glūdas zemnieku saimniecību izsakās Jelgavas novada Plānošanas un attīstības departamenta Attīstības nodaļas vadītāja Ilze Matusa, kura sagatavoja pieteikumu konkursam.

Godināšanas pasākumā nominētie uzņēmēji saņēma īpaši darinātu piemiņas zīmi, Atzinības rakstu un naudas balvu.

“Esam pagodināti saņemt šāda veida atzinību. Mūsuprāt, konkursa un pasākuma mērķis ir sasniegts, jo uzņēmējiem tika radīta ne tikai svētku izjūta, bet arī pārliecība, ka viņi tiek novērtēti. Uzskatu, ka lauksaimniecība pasaulē ir nozīmīga nozare, kas ne vien ražo pārtikas produktus, bet lauksaimnieki arī maksā nodokļus, nodrošina cilvēkiem darbu, apstrādā zemes platības. Mūsu saimniecība dibināta 1992. gadā. Šo gadu laikā ar izaicinājumiem nācies saskarties ik dienu – gan ar cenām, politiskām nostājām un, protams, mainīgajiem laikapstākļiem, kas ik gadu būtiski ietekmē ražas kvalitāti, bet esam optimisti. Uzskatu, ka veiksmīgas darbības pamatā ir mūsu saimniecības komanda. Man ir zinoši darbinieki uz kuriem varu paļauties,” saka zemnieku saimniecības “Ziemeļi” vadītājs Juris Kaņepe.

ZS "Ziemeļi" saņem Zemgales Plānošanas reģiona balvu “Gada uzņēmējs Zemgalē 2018”

Foto: ZPR arhīvs