Sestdiena, 26. Septembris, 2020
Kurts, Knuts, Gundars

Suminās projekta konkursa “Mēs savai videi – 2018” laureātus

10.12.2018

Vēloties pateikties par aktīvo līdzdarbošanos un iesaistīšanos pašvaldības finansētā projektu konkursā “Mēs savai videi - 2018”, Jelgavas novada pašvaldība 14.decembrī plkst. 18.00 pašvaldības ēkā, Pasta ielā 37, konkursa dalībniekiem rīkos rezultātu prezentēšanas un apbalvojuma pasniegšanas pasākumu. Šogad konkursā bija saņemti 46 projektu pieteikumi, bet atbalstītas 33 iedzīvotāju idejas. Pasākumā piedalīsies visi šī gada finansētie projekti, savukārt īpašu veicināšanas balvu saņems deviņi veiksmīgāk realizētie projekti.

“Jelgavas novada pašvaldība patiesi gandarīta par iedzīvotāju iniciatīvu un atsaucību projektu konkursā “Mēs savai videi”, kas ik gadus ļauj interesentu grupām, kaimiņiem un organizācijām pieteikties pašvaldības budžeta finansējumam, lai savu dzīves telpu vērstu sakārtotāku, gaumīgāku un atraktīvāku pašiem. Ar katru gadu konkursa dalībnieku skaits un arī konkurence par finansējumu pieaug, taču arī rezultāti ir arvien iedvesmojošāki. Ik gadu pēc konkursa noslēguma, kad dalībnieki ir realizējuši savas pieteiktās idejas, pašvaldības vērtēšanas komisija ir devusies uz iedzīvotāju dzīvesvietām, lai novērtētu paveikto. Pēdējos gados veiksmīgākajiem dalībniekiem esam arī pasnieguši balvas, bet šogad pirmo reizi organizēsim pasākumu. Pasākumā aicināti visi šī gada ideju realizētāji. Vēlamies ne vien izcelt veiksmīgākos projektus, bet iedzīvotājiem ļaut ieraudzīt, cik dažādas un interesantas ir viņu līdzgaitnieku, kaimiņu, draugu un paziņu idejas,” tā par pasākumu stāsta Jelgavas novada pašvaldības izpilddirektore Līga Lonerte.

No visām realizētajām konkursa idejām, Jelgavas novada pašvaldības vērtēšanas komisija šogad izcēlusi deviņas idejas.

Pirmo trīs vietu ieguvēji ir - “Mārīšu kolekcijas iekārtošana Vilcē”, “Svētku laukuma izveide Vircavas pagastā Oglaines ciematā” un “Kāpņu telpas remonts Lielvircavas iela 7 Platones pagasts”.

“Mārīšu kolekcijas iekārtošana Vilcē”

Jaunizveidotā kolekcija atrodas Vilces muižas kalpu mājā līdzās bibliotēkai, sadzīves pakalpojuma punkta telpās. Idejas realizētāji ir Vilces pagasta biedrība „Vilces attīstības centrs”, kas realizējusi vietējās iedzīvotājas Mārītes Zalānes ieceri. Mārīte Zalāne bija vietējā pagasta iedzīvotāja, kas daudzus gadus aizrāvās ar biz-bizmārīšu kolekcionēšanu.  Tie, kas pazina Mārīti un bija iepazinušies ar viņas krāšņo vaļasprieku, zināja, ka viņa mārītes kolekcionēja, pateicoties savam vārdam. Dzīves laikā sieviete paspēja savākt ievērojamu mārīšu priekšmetu skaitu. Vēloties dalīties ar mammas hobiju, Mārītes dēli ievērojamo kolekciju nodeva biedrības „Vilces attīstības centrs” pārvaldībā. Izveidotā kolekcija ir kā paliekoša izstāde un apskates objekts vietējiem iedzīvotājiem un tūristiem. Par piešķirtajiem finanšu līdzekļiem biedrība iegādājās jaunus plauktus, kur priekšmetus izvietot, kā arī veica dekoratīvus sienu krāsojumus sadzīves pakalpojuma punkta telpās. Gala rezultāts ir lakoniski skaists – kopumā trīs telpās izvietotas vairāk kā 1700 mārītes.

“Svētku laukuma izveide Vircavas pagastā Oglaines ciematā”

Projekta iesniedzēja ir Natālija Korobkina. Ar piešķirto pašvaldības finansējumu Natālijas kundzei ar savu komandu izdevies Vircavā Oglaines ciematā vietējiem iedzīvotājiem ierīkot nelielu svētku laukumu. Laukums ir daļēji bruģēts, kā arī tajā ierīkota ugunskura vieta un uzstādīts koka galds un sols.

“Kāpņu telpas remonts Lielvircavas iela 7 Platones pagasts”

Daudzdzīvokļu mājā kopā ir seši dzīvokļi. Mājas iedzīvotāji projektu konkursam pieteicās ar mērķi, lai dzīves vietu padarītu drošāku, ērtāku un tīrāku. Lai gala rezultāts būtu maksimāli izdevies, iedzīvotāji  kāpņu telpas remontā ieguldīja arī paši savus finanšu līdzekļus, iegādājoties vairākus celtniecības materiālus – betonu, grunti un krāsu.

Jānorāda, ka pirmo trīs vietu ieguvējus pašvaldība izvirzījusi Latvijas pašvaldību savienības izveidotās apvienības “Sabiedrība ar dvēseli –Latvija” konkursam.

Pamatojoties uz Jelgavas novada pašvaldības konkursa “Mēs savai videi” vērtēšanas komisijas protokolu apbalvojamo sarakstā ierindojušās vēl sešas idejas, kas var kalpot kā piemērs citiem projektu pieteikumu iesniedzējiem - "Dzīvosim drošā mājā" (Lielplatones pagasts), “Daudzdzīvokļu mājas kāpņu telpas remonts Dzelzceļnieku ielā 3 a” (Elejas pagasts), “Daudzdzīvokļu mājas (Ausekļa 26) kāpņu telpas remonts” (Platones pagasts), “Laivu piestātnes un piknika vietas izbūve Svētes upes krastā” (Svētes pagasts), “Mēs būsim veikli, droši, stipri …” (Zaļenieku pagasts) un “Basketbols Birzītes krastos” (Glūdas pagasts).

Šogad aktīvākie ideju iesūtītāji bija no Glūdas, Līvbērzes, Platones, Valgundes, Zaļenieku, Svētes un Lielplatones pagastiem. Konkursa nolikums paredz, ka projektu īstenošanu dalībnieki uzsāka maijā, bet noslēdza šoruden septembrī. Lielākā daļa realizēto projektu saistīti ar daudzdzīvokļu māju apsaimniekošanu. Logu, durvju nomaiņu, kāpņu telpu kosmētisko remontu, balkonu remontu un citas lietas realizēja 14 dalībnieki par kopējo summu 9 658 EUR. Savukārt par 8 492 EUR labiekārtoti 12 aktīvās atpūtas, rotaļu un sporta (volejbola) laukumi. Bet par 4 457 EUR iekārtoti vairāki stāvlaukumi pie daudzdzīvokļu mājām, sakārtota kanalizācija un atjaunots iekšpagalmu ceļš. Šī gada kopējais piešķirtais projektu finansējums sasniedza 23 000 EUR.

"Mēs savai videi" iedzīvotāju projektu konkursā realizētās idejas