+A A
Otrdiena, 1. Decembris, 2020
Emanuels, Arnolds

Četri novada amatierkolektīvi aicina uz jubilejas koncertiem

12.12.2018

Dienu pirms trešās adventes 15. decembrī trīs Jelgavas novada pagastos – Zaļeniekos, Jaunsvirlaukā un Sesavā – notiks amatierkolektīvu jubilejas koncerti. Zaļenieku kultūras namā plkst. 19.00  piecu gadu pastāvēšanu atzīmēs senioru deju kolektīvs “Zaļais dancis” un vidējās paaudzes deju kolektīvs “Lustīgais”. Jaunsvirlaukā plkst. 17.00 aktivitāšu centrā “Dzirnieki” uz 10 gadu jubilejas koncertu aicina sadzīves tradīciju ansamblis "Raduga", savukārt plkst. 19.00 teātra cienītājiem iespējams apmeklēt Bērvircavas tautas namu, kur Elejas amatierteātris piecu gadu jubileju atzīmēs ar Monikas Zīles lugu “Savedējs”.

Zaļenieku deju kolektīvu “Zaļais dancis” un “Lustīgais” 5 gadu jubilejas koncerts ir nozīmīgs atskaites punkts kopā 35 aktīviem dejotājiem, lai atskatītos uz sasniegto. “Zaļais dancis” ir senioru deju kolektīvs kurā ikdienā kopā sanāk 17 dalībnieki, savukārt “Lustīgais” ir vidējās paaudzes deju kolektīvs, kurš apvieno 18 dejotājus. Abus kolektīvus vada deju skolotāja Guna Stankēviča.

“Atceros, ka abi kolektīvi kopā sanāca 2013. gadā manā vārda dienā. Toreiz sākotnēji bija domāts izveidot vienu deju kolektīvu, jo Zaļenieku kultūras nama darbinieces uzskatīja, ka tā ir kauna lieta, ja pagastā nav sava tautas deju kolektīva. Lai šo  problēmu atrisinātu, tika saaicināti visi pagasta dejotgribētāji, bet, tā kā atsaucība bija necerēti liela, tika izveidoti pat veseli divi deju kolektīvi – vidējās paaudzes un senioru deju kolektīvs. Jubilejas koncertā katrs kolektīvs izdejos pašu dejotāju iemīļotās dejas, kas ir dejotas šo piecu gadu laikā. Tāpat esam uzaicinājuši mums pievienoties arī kolēģus no citiem deju kolektīviem. Kopā ar mums uzstāsies dejotāji no “Brūklenāja”, “Miestiņa”, “”Saulgrieža”, “Vecajiem Vilkiem”, “Muduraiņa” un deju kolektīva “Rūdis”. Skatītājiem piedāvāsim noskatīties 19 dažādas dejas,” stāsta abu kolektīvu vadītāja G. Stankēviča.

15. decembrī uz jubilejas koncertu aicina arī sadzīves tradīciju ansamblis "Raduga”. Viņi plkst. 17.00 uzstāsies Dzirnieku “Jaunlīdumos”.  Kolektīvs tika izveidots 2008. gadā. Tas apvieno dažādas slāvu tautības - krievus, ukraiņus, baltkrievus un poļus. Ansambļa misija ir saglabāt zināmās slāvu tautu tradīcijas un nodot tās nākamajām paaudzēm. Viens no lielākajiem pasākumiem, ko organizē ansamblis, ir slāvu svētki “Masļeņica”.

“Vokālā ansambļa „Raduga” dalībnieces ir tik dažādas gan raksturos, gan temperamentā, gan balsu dažādībā un attieksmē pret dzīvi, ka sanākot kopā viņas ir izveidojušas tiešām skaistu, darbīgu, aktīvu un radošu kolektīvu. Šogad svinam muzikālās, dziedošās un radošās darbības 10 gadus. Šo gadu laikā ir ļoti daudz muzicēts un dziedāts pašu mājās, izbraukātas ar koncertiem tuvākās un tālākās sava novada un kaimiņu novada vietas, saņemtas neskaitāmas pateicības. Ir aizvadīti skaisti desmit gadi, vēlamies turpināt dāvāt prieku cilvēku dvēselēm. Esam apņēmības pilnas turpināt savu dziesmoto ceļu, meklēt jaunas idejas un mērķus, kas piesaistītu jaunus dziedātājus un klausītājus. Mūsu jubilejas koncertā skanēs gan kolektīva pirmsākumos iemācītās, gan tagadējā repertuāra dziesmas, nopietnas, līdz sirds dziļumiem saviļņojošas, arī humorpilnas, kas vedina uz smiekliem līdz asarām. “Radugas” dziesmotais pūrs ir skaists, skanīgs un daudzkrāsains,” komentē kolektīva vadītāja Svetlana Sorokina.

Nedēļas nogalē savu piecu gadu pastāvēšanu atzīmēs arī Elejas amatierteātris. Kolektīvs interesentus 15. decembrī plkst. 19.00 ielūdz uz Bērvircavas tautas namu. Par godu apaļajai jubilejai kolektīva režisore Anna Švītiņa kopā ar kolektīva aktieriem iestudējusi Monikas Zīles komēdiju “Savedējs”.

“Komēdija ir divās daļās par cilvēku attiecībām. Būs iespēja uzlabot garastāvokli un krietni izsmieties par amizantajām situācijām, kurās allaž nonāk lugas personāži. Vīrs ar sievu pašķīrušies, un tad nu vīra draugs mēģina radušos situāciju atrisināt pa savam, piegādājot viņam visādas “dāmītes” – kļūst par savedēju. Cilvēku attiecības vienmēr ir aktuālas. Par tām var diskutēt. Arī interneta portālos iepazīšanās vietnes vienmēr ir apmeklētas. Tas nozīmē, ka cilvēkam tas ir vajadzīgs. Var jau šīm lietām paskatīties arī ar ironiju. Jāpiemin, ka lugā darbojas divi savedēji. Lai uzzinātu, kurš ir īstais, jānoskatās izrādi,” teic kolektīva režisore A. Švītiņa.