Ceturtdiena, 17. Jūnijs, 2021
Artis, Artūrs

II Starptautiskais vizuālās mākslas konkurss “Mākslinieka Ģederta Eliasa mīklu minot”

20.12.2018

Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skola rīko jau otro novadnieka, latviešu mākslinieka  Ģ.Eliasa daiļradei veltītu vizuālās mākslas konkursu.

Katrai paaudzei ir savi uzdevumi. Kultūras jomā – apzināt, izpētīt un saglabāt priekšteču gara pērles. Bez vēstures nav nākotnes, tāpēc ir svarīgi zināt un godāt savas nācijas personības.

Viens no tādiem Latvijas 20. gadsimta kultūrā bija Ģederts Eliass - spožs gleznotājs, mākslas vēstures pētnieks, spēcīga personība, kura mākslas mantojums apliecina piederību pie augstākajām Eiropas kultūras kvalitātēm. Lepojamies, ka šī izcilā personība ir mūsu novadnieks, dzimis un audzis Jelgavas novada Platones pagasta „Zīlēnu” mājās.

KONKURSA MĒRĶIS

Veicināt bērnu un jauniešu izpratni un rosināt interesi par kluso dabu kā mākslas žanru. Attēlot mākslas darbā no dažādiem priekšmetiem un lauku veltēm izveidotu kompozīciju 

KONKURSA TĒMA

Klusā daba. Lauku veltes. Mākslas darbs, kas atveido kompozīcijā sakārtotus dzīvās dabas (augļi, dārzeņi, ziedi, medījums) un nedzīvās dabas (sadzīves priekšmeti, trauki un tamlīdzīgi) objektus.

DALĪBNIEKU VECUMA GRUPAS

Konkursā tiek aicināti piedalīties bērni un jaunieši no 7 līdz 18 gadiem.

DARBU TEHNIKAS

  • Glezniecība (akvarelis, eļļa, guaša, akrils ...)
  • Grafika
  • Datorgrafika
  • Fotogrāfija

KONKURSA DARBU IESNIEGŠANAS TERMIŅŠ

2019. gada 12. marts