Ceturtdiena, 3. Decembris, 2020
Raita, Jogita, Evija

Pasniegs Jelgavas novada pašvaldības piedzimšanas veltes

04.01.2019

Janvāra sākumā norisināsies pieci jaundzimušo bērnu un viņu vecāku godināšanas pasākumi, kur 82 mazajiem novadniekiem tiks pasniegtas īpašas Jelgavas novada pašvaldības piedzimšanas veltes – sudraba monētas ar stilizētu bērna pēdiņu nospiedumu un tekstu „Nes Jelgavas novadu pasaulē”.

2018. gada otrajā pusē Jelgavas novada iedzīvotājiem pievienojās 82 jaundzimušie: 42 meitenes un 40 zēni. Lielākais jaundzimušo skaits reģistrēts Līvbērzes pagastā, kur piedzimuši 11 mazuļi, Svētes pagastā reģistrēti 10 bērni, Elejas, Glūdas un Zaļenieku pagastos katrā reģistrēti 8 bērni, Valgundes un Sesavas pagastos katrā 7 jaundzimušie, gan Lielplatones pagastā, gan Platones pagastā reģistrēti 6 bērni, savukārt Jaunsvirlaukas pagastā – 5, Kalnciema pagastā - 4, bet Vilces un Vircavas pagastos pa vienam bērniņam. Pārskatot jaundzimušajiem bērniņiem dotos vārdus, atklājas, ka 2018. gadā vecāki savām atvasēm devuši skanīgus vārdus, starp puišiem populārākie: Jēkabs, Markuss, Reinis, Olivers un Niks, bet meiteņu vidū vairakkārt izskan: Elīza, Katrīna, Esmeralda, Anna un Sofija. Interesanti, ka sešpadsmit novada bērniem doti divi vārdi, savukārt nedzirdētāko vārdu vidū: Renija, Rovens un Neitans.

Kopumā septiņu gadu laikā pašvaldības piemiņas veltes būs saņēmuši 1779 mazuļi, starp tiem arī 167 bērni, kuri novadnieku saimei pievienojušies 2018. gadā.

Komentējot sudraba monētas pasniegšanas tradīciju, Jelgavas novada pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Anda Strautniece uzsver, ka: “Bērnu ienākšana pasaulē ir viens no iedvesmojošākajām notikumiem, kas motivē augt un attīstīties ne tikai tuvākos ģimenes locekļus, bet visu Jelgavas novadu kopumā, tāpēc pašvaldībai ir patiess gandarījums organizēt šos īpašus mirkļus jaunajām ģimenēm, tā vēlreiz pasakot paldies par izdarīto izvēli – saukt Jelgavas novadu par savām mājām”.

Organizētie pasākumi:

• 8. janvārī plkst. 10:00 - Nākotnes kultūras namā sveiks Glūdas un Līvbērzes pagastu jaundzimušos.
  • 8. janvārī plkst. 13:00 - Jēkabnieku tautas namā sveiks Svētes un Zaļenieku pagastu jaundzimušos.
  • 9. janvārī plkst. 10:00 – Lielplatones muižā sveiks Jaunsvirlaukas, Lielplatones, Platones, Vilces un Vircavas pagastu jaundzimušos.
  • 9. janvārī plkst. 13:00 - Valgundes pagasta IKSC "Avoti" sveiks Valgundes un Kalnciema pagastu jaundzimušos.
  • 10. janvārī plkst. 10:00 – Bērvircavas tautas namā sveiks Elejas un Sesavas pagastu jaundzimušos.

Svinīgajā pasākumā vecākiem būs iespēja uz mirkli apstāties ikdienas steigā, baudot muzikālu priekšnesumu un sirsnīgus sveicienus.

Jau tradicionāli Jelgavas novada pašvaldība jaundzimušos un viņu vecākus sveic divas reizes gadā. Plānots, ka 2019. gada pirmajā pusgadā dzimušie mazuļi tiks sveikti jūlija sākumā.