+A A
Otrdiena, 1. Decembris, 2020
Emanuels, Arnolds

Godinās novada sportistus

22.01.2019

Trešdien, 23. janvārī, svinīgā pasākumā - “Sporta laureāts 2018” – apsveikumus par sasniegumiem Latvijas, Eiropas un Pasaules mēroga sacensībās saņems 77 Jelgavas novada Sporta centra audzēkņi, kuri pārstāv junioru, jauniešu un pieaugušo grupas, un 13 treneri.

Vērtējot 2018. gada rezultātus, jāatzīst, ka sportistu sniegums ir bijis augsts, kopskaitā uz Jelgavas novadu atceļojušas 45 zelta, 7 sudraba un 22 bronzas medaļas gan individuālajās, gan komandu sacensībās: orientēšanās sportā, vieglatlētikā, volejbolā, regbijā, pauerliftingā, brīvajā cīņā un virves vilkšanā.

“Sporta laureātu godināšanas pasākums ir tradīcija, kas sniedz mums iespēju ne tikai atskatīties uz iepriekšējā gada sasniegumiem, bet arī pārrunāt sporta nozares kopējo attīstību un izaugsmi. Jelgavas novads var lepoties ar stabilu sporta bāzi, profesionāliem treneriem un motivētiem sportistiem, tāpēc var uzskatīt, ka gūtās uzvaras ir smaga un kopīga darba likumsakarīgs iznākums,” stāsta Sporta centra vadītājs Vladislavs Beitāns, piebilstot: “Mēs lepojamies ar ikvienu novada sportistu, kurš izaicina sevi, sasniedzot aizvien augstākus rezultātus. Atskatoties uz pagājušā gada rezultātiem, īpaši gribētos izcelt vieglatlētu Arti Čakšu, kurš Baltijas čempionātā izcīnīja 1. vietu šķēpa mešanas disciplīnā, Signi Sirmo, kura izcīnīja zelta medaļu Baltijas čempionātā orientēšanās sporta garajā distancē, tāpat arī Andri Ozols Ozoliņu par iegūto 3. vietu Eiropas čempionātā brīvajās cīņās, kā arī virves vilcējus Jāni Asmani, Mārtiņu Zitānu un Edgaru Šteinbergu par iegūto 3. vietu, piedaloties Pasaules čempionātā virves vilkšanā telpās. Latvijas mēroga komandu sacensībās izcilu rezultātu jeb pirmo vietu ieguva mūsu virves vilcēji, piedaloties LR čempionātā telpās U18, kā arī regbisti, iegūstot 1. vietu Latvijas čempionātā U17 regbijā, tāpat atzinīgi vērtējams četru novadnieku starts Eiropas čempionātā regbijā U18, izcīnot 4. vietu. Ik gadu varam pārliecināties par to, ka sportam Jelgavas novadā ir stabila nākotne, tāpēc esmu pārliecināts, ka mūsu novada vārds arī turpmāk izskanēs neskaitāmās vietēja un starptautiska mēroga sacensībās”.

Ar mērķi - sekmētu Jelgavas novada sporta attīstību, labāko sportistu un treneru atbalstīšanu, 2018. gada 28. decembra domes sēdē deputāti atbalstīja lēmumprojektu, kas paredz sportistiem un treneriem piešķirt naudas balvas.