+A A
Sestdiena, 16. Janvāris, 2021
Lida, Lidija

Izdots buklets “Iepazīsti kultūrvēsturisko mantojumu Jelgavā un tās apkārtnē!”

24.01.2019

Atzīmējot Eiropas Kultūras mantojuma gadu (EKMG) 2018, Europe Direct Informācijas centrs sagatavojis un izdevis bukletu, kurā ietverta informācija par Jelgavas un apkārtnes kultūrvēsturiskajiem objektiem, kā arī Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas (JNMMS) audzēkņu gleznas un zīmējumi, kuros tie attēloti.  

2018. gada sākumā tika organizēts konkurss, kura ietvaros jaunieši vispirms apmeklēja un iepazinās ar Jelgavas un apkārtnes kultūrvēsturiskajiem objektiem, un tad veidoja vizuālās mākslas darbus. Europe Direct Informācijas centra Jelgavā un Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas (JNMMS) kopīgās aktivitātes sasaucas ar EKMG moto “Mūsu mantojums – pagātnes un nākotnes satikšanās”, jo tam, kas ir radīts pagātnē, ir nozīme šodien, un mēs varam novērtēt mums apkārt esošās vērtības tikai tad, ja tās iepazīstam. Tikpat interesants un unikāls kā katrs objekts ir arī tā attēlojums zīmējumos un gleznās.

Jāpiebilst, ka papildus vērtība bukletam ir tā, ka kultūras mantojuma objektu informācija ir pieejama arī angliski, kas būs noderīgi angļu valodas nodarbībās skolās, kā arī virtuālās realitātes iespēja – ar Overly aplikācijas palīdzību apskatīt video filmu par objektiem un mākslas darbu tapšanas procesu.

Buklets bez maksas pieejams Europe Direct Informācijas centrā Jelgavas Pasta ielā 37, Jelgavā 1. stāvā, Jelgavas pilsētas un Novada bibliotēkās, Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā un Ģ.Elisasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā.

Buklets lejupielādējams šeit: http://www.edic.jrp.lv/?p=3334#more-3334