Sestdiena, 24. Augusts, 2019
Boļeslavs, Bērtulis

Sesavā un Bērvircavā varēs baudīt teātra mākslu

04.02.2019

Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) sadarbībā ar Jelgavas novada pašvaldību 10. februārī Sesavas un Bērvircavas tautas namos organizē Latvijas amatierteātru iestudējumu skati «Gada izrāde 2018».

Bērvircavas tautas namā plkst. 15:30 novadniekus īpaši gaidīs režisores Aijas Treijas vadītais Bērvircavas amatierteātris ar izrādi – “Pārnākšana”, kas tapusi pēc K.Skalbes pasaku motīviem un pirmizrādi piedzīvoja 2018. gada pavasarī kā dāvana Latvijai simtajā dzimšanas dienā. Režisore A. Treija stāsta: “Lai kādus sapņus mēs izsapņotu, kādus ceļus dzīvē izmestu un meklētu, saprotam, ka par zemu esam novērtējuši to, kas mums jau ir dots. Kārlis Skalbe savās pasākās ļoti labi parāda, ka nav ko vaidēt, – viss ir atkarīgs no paša, ir jārīkojas. Katram aktierim piemeklējām atbilstošāko lomu no kādas pasakas. Caurvijot šo pārnākšanas motīvu, izrādē visa darbība notiek lidostā, kur pēkšņi kas atgadījies un katram pasažieriem ir iespēja izstāstīt savu stāstu par to, kādos dzīves ceļu meklējumos viņš bijis un kāpēc šobrīd atrodas lidostā, lai dotos uz mājām. Tas ir stāsts, lai mēs katrs novērtētu to, kas mums dzīvē ir!”.

Aicinām teātra mākslas cienītājus apmeklēt izrādes Sesavas un Bērvircavas tautas namos! Ieeja uz izrādēm – bez maksas.

SESAVAS TAUTAS NAMĀ

• No pulksten 13 līdz 14.30 – Bauskas Tautas teātra izrāde: Vladimirs Gorbaņs, Inta Baltgalve «Nezināmais lielums». Režisore Ināra Hegenbarte.
  • No pulksten 17 līdz 18.20 – Bauskas novada Vecsaules amatierteātra «Vecsaule» izrāde: Jānis Sarma «Stāvu starp jums un klausos, kā mani vārdi skan». Režisore Gunta Siliņa.

BĒRVIRCAVAS TAUTAS NAMĀ

• No pulksten 15.30 līdz 16.30 – Jelgavas novada Sesavas pagasta Bērvircavas amatierteātra izrāde «Pārnākšana» (pēc Kārļa Skalbes pasaku motīviem). Režisore Aija Treija.
  • No pulksten 19 līdz 20.20 – Auces novada Vītiņu amatierteātra «Mežrozīte» izrāde: Vigita Pumpure «Spietu laiks». Režisore Raisa Adamaite.

Foto: Bērvircavas amatierteātra arhīvs