Izsludina Eliasa daiļradei veltītu vizuālās mākslas konkursu

06.02.2019

Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skola rīko jau otro novadnieka latviešu mākslinieka Ģederta Eliasa daiļradei veltītu vizuālās mākslas konkursu. Darbus konkursam var iesniegt līdz 12. martam.

Katrai paaudzei ir savi uzdevumi. Kultūras jomā – apzināt, izpētīt un saglabāt priekšteču gara pērles, jo bez vēstures nav nākotnes, tāpēc ir svarīgi zināt un godāt savas nācijas personības. Viens no tādiem Latvijas 20. gadsimta kultūrā bija Ģ.Eliass – spožs gleznotājs, mākslas vēstures pētnieks, spēcīga personība, kuras mākslas mantojums apliecina piederību pie augstākajām Eiropas kultūras kvalitātēm. Jelgavas novads lepojas, ka Ģ.Eliass ir mūsu novadnieks, dzimis un audzis Jelgavas novada Platones pagasta «Zīlēnu» mājās.

Vizuālās mākslas konkursa mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu izpratni un rosināt interesi par kluso dabu kā mākslas žanru, attēlot mākslas darbā no dažādiem priekšmetiem un lauku veltēm izveidotu kompozīciju. Konkursa darbu tēma – «Klusā daba. Lauku veltes». Mākslas darbs atveido kompozīcijā sakārtotus dzīvās dabas (augļi, dārzeņi, ziedi, medījums) un nedzīvās dabas (piemēram, sadzīves priekšmeti, trauki) objektus.

Konkursā aicināti piedalīties bērni un jaunieši vecumā no septiņiem līdz 18 gadiem. Darbus var iesniegt dažādās tehnikās: glezniecība (akvarelis, eļļa, guaša, akrils un citi), grafika, datorgrafika, fotogrāfija. Konkursam tiek pieņemti tikai oriģināldarbi, un dalībniekiem jāiesniedz tikai divdimensiju darbi (A3 formāts (30x42 cm), A2 formāts (42x60 cm). Datorgrafikas un fotogrāfijas darbiem jābūt izdrukātiem A4, A3 vai A2 formātā.

Iesniegtos darbus vērtēs starptautiska žūrija, kuras sastāvā ir profesionāli mākslinieki. Pirmās trīs vietas tiks piešķirtas katrā kategorijā un vecuma grupā. Tāpat žūrijai ir tiesības piešķirt veicināšanas balvas un noteikt konkursa Lielo balvu, var tikt piešķirta arī Skatītāju un citas balvas. Žūrija patur tiesības mainīt balvu sadalījumu kategorijās.

Darbi konkursam jāiesniedz līdz 12. martam (pasta zīmogs). Adrese: Skolas iela 2, Nākotne, Glūdas pagasts, Jelgavas novads, LV-3040. Pieteikuma anketa jāaizpilda elektroniski http://webanketa.com/forms/68tked1g6mqk2e1p65jp4s9s/

Konkursu atbalsta Jelgavas novada pašvaldība, Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs, SIA «Laflora».

Laureātu apbalvošana paredzēta svinīgā sarīkojumā 25. aprīlī pulksten 14 Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā Akadēmijas ielā 10, Jelgavā.

Plašāku informāciju par konkursu var iegūt pie konkursa rīkotājiem (Dace Laure, Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas direktore, tālrunis 63077160, 28318526, e-pasts jnmms@jelgavasnovads.lv; Liene Āboma, Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas direktores vietniece, tālrunis 63077160, 26418317, e-pasts jnmms@jelgavasnovads.lv).