Svētdiena, 24. Februāris, 2019
Diāna, Dina, Dins

“Ēnu diena” Jelgavas novada pašvaldībā

11.02.2019

13. februārī Jelgavas novada pašvaldībā tiksies 37 skolēni, kuriem “Ēnu dienas” ietvaros būs iespēja iepazīt 21 dažādas profesijas un amatus.

Ar mērķi – motivēt jauniešus izvēlēties profesijas, kas perspektīvā varētu būt aktuālas arī Jelgavas novada pašvaldības speciālistu komandas papildināšanai,  novada dome jau vairāku gadu garumā atbalsta Biznesa izglītības biedrības “Junior Achievement – Young Enterprise Latvija” organizēto karjeras izglītības akciju. Šogad skolēniem būs iespēja iepazīt 21 ēnu vakanci, satiekot dažādu profesiju pārstāvjus, kuri klātienē prezentēs savu darba ikdienu un izaicinājumus:

• Jelgavas novada pašvaldības izpilddirektore;
  • Jelgavas novada domes priekšsēdētāja vietniece izglītības, kultūras un sporta jomā;
  • Kancelejas vadītāja;
  • Jaunatnes lietu speciāliste;
  • Izglītības pārvaldes vadītājas vietnieks saimnieciskajos jautājumos;
  • Izglītības pārvaldes vadītāja;
  • Kultūras darba organizatore;
  • Vecākā lietvede;
  • Galvenā speciāliste karjeras izglītības jautājumos;
  • Speciāliste interešu izglītības jautājumos;
  • Izglītības projektu vadītājs;
  • Pašvaldības policijas inspektore;
  • Sociālo un veselības projektu vadītāja;
  • Pagasta pārvaldnieks;
  • Grāmatvedis;
  • Vides aizsardzības speciālists;
  • Administratīvā departamenta vadītāja;
  • Deputāte, skolas direktore;
  • Informācijas sistēmu ekspluatācijas sektora vadītājs​;
  • Deputāts.

“Ēnu dienas” rīts skolēniem novada pašvaldībā sāksies plkst. 10.00 ar kopēju pasākumu, kura laikā ēnas iepazīsies ar izvēlēto profesiju pārstāvjiem un domes vadību. Atlikušo dienas daļu ēnotāji pavadīs pie ēnu devējiem, kur iepazīsies ar profesiju specifiku, tipisko darba dienu pašvaldībā, kā arī gūs iespēju uzdot sev interesējošus jautājumus.

Pašvaldības līdz šim gūtā pieredze un ēnotāju sniegtās atsauksmes apstiprina, ka laiks, ko ēnu devēji iegulda ēnu dienas norisē, ir ļoti nozīmīgs topošo profesionāļu iedrošināšanā un motivēšanā. Bieži vien skolēnu priekšstats par darba tirgū pieprasītajām profesijām ir teorētisks, tāpēc “Ēnu diena” ir efektīvākais skolēniem pieejamais veids, kā tieši praktiskā līmenī iepazīt interesējošās profesijas.

Ēnu diena Jelgavas novada pašvaldībā