Veikals “Amatnieku sēta” pārtaps par sociālās uzņēmējdarbības “placi”

18.02.2019

Veikals “Amatnieku sēta” Lielajā ielā Jelgavā, kas līdz šim četru gadu garumā lielākoties kalpoja kā Jelgavas novada mājražotāju ražojumu pastāvīgā tirdzniecības vieta,  pārtaps par sociālās uzņēmējdarbības “placi” jeb radošu sociālās līdzatbildības studiju, lai pilsētas centrā ienestu daudz radošu ideju, kā, iesaistot garāmgājējus, apmeklētājus un sabiedrību kopumā, līdzatbildīgā un cieņpilnā atteiksmē veicinātu un piesaistītu uzmanību precēm un produkcijai, kas top sociālās uzņēmējdarbības procesā.

“Nav noslēpums, ka veikals “Amatnieku sēta” jau sākotnēji bija kā novada pašvaldības atbalsta instruments mazajai uzņēmējdarbībai – galvenokārt ar mērķi pastutēt un veicināt mājražotāju produkcijas pastāvīgās jeb vissezonas tirdzniecības iespējas. Taču arvien vairāk pašvaldībai ir ieceres atbalstīt sociālās uzņēmējdarbības projektus, iesaistīt skolēnus, iedzīvotājus, arī cilvēkus ar fiziska un garīga rakstura traucējumiem – tātad noteiktas mērķgrupas dažādās aktivitātēs. To nav iespējams organizēt telpās, ko definējam kā “veikalu”. Līdz ar to plānoto mērķu vārdā vēlamies “ziedot” veikala telpas. Neesam vēl atraduši īsto vārdu, taču Jelgavas novada pašvaldība vēlas redzēt veikala pārtapšanu par “studiju”, “placi”, “centru”, kur ir pieejamas gan nodarbības, semināri, gan pieejama produkcija un organizējamas radošas darbnīcas plaša spektra sociālos projektos” skaidro izpilddirektore Līga Lonerte.

Veikala “Amatnieku sēta” telpas vismaz mēnesi tiks slēgtas, lai pašvaldība spētu piemēroties un pārkārtot vietu atbilstoši jaunajām iecerēm.

“Nevar noliegt, ka pašvaldības mērķis ir vietai piešķirt pievienoto vērtību nevis atstāt to vienīgi kā veikalu. Jāsaka, ka daudzi mājražotāji tieši patiecoties veikalam ir nodrošinājuši sev reklāmu un pastāvīgos pircējus. Noteiktu laiku esošajā vietā turpināsim realizēt mājražotāju produkcijas tirdzniecību, - pircēji ir aicināti iegriezties, taču tas vairs noteikti nebūs primārais mērķis. Man šķiet, ka tas ir pašsaprotami, ka pašvaldība meklē iespējas, kā iespējami efektīvāk izmantot ģeogrāfiski tik izdevīgo vietu pilsētas centrā. Šis jautājums biedrībā “Pārtikas amatnieki” ir izdiskutēts un esam vienojušies par savstarpēji izdevīgu sadarbību” komentē biedrības “Pārtikas amatnieki” valdes priekšsēdētājs Māris Šņickovskis.

“Amatnieku sētas” pārvērtību process aizsāksies no 19. februāra teju līdz pat Lieldienām.