Svētdiena, 18. Augusts, 2019
Liene, Helēna, Elena, Ellena, Liena

Izsludina fotokonkursu “Pavasaris Elejas muižas parkā”

28.02.2019

Ar mērķi popularizēt Elejas muižas parku un Tējas namiņu, Jelgavas novada pašvaldība no 1. marta līdz 30. maijam izsludina fotokonkursu “Pavasaris Elejas muižas parkā”, aicinot foto mākslas mīļotājus – atklāt parka nianses, iemūžināt kopējo noskaņu un iedvesmoties pavasarim.

Vēsturiskas vietas spēj apburt ar savu noslēpumainību, arī Elejas muižas ansamblis, kas veidots 19. gs. sākumā un savulaik ir atzīts par Kurzemes klasicisma pērli, glabā sevī nostāstus un netveramas sajūtas. Lai gan līdz mūsdienām ir izdevies saglabāt vien muižas pārvaldnieka māju un teātra māju jeb klēti, tējas namiņu un senā baronu kapsētu, parka apmeklētāji atzīst, ka teritorijā ir iespējams sajust vēstures elpu, nesteidzīgi baudīt romantisku noskaņu un sapņot.

Tieši tāds ir konkursa “Pavasaris Elejas muižas parkā” mērķis – aicināt cilvēkus apmeklēt Elejas parku, ļauties tā noslēpumainībai, iepazīt katru stūrīti, ieelpot pavasara svaigo gaisu un savas labās sajūtas iemūžināt paliekošā vērtībā – fotogrāfijā. Saskaņā ar nolikumu, konkursa dalībniekiem ir nepieciešams radīt vienu attēlu, kur būtu redzama parka teritorija vai Tējas namiņš, kā arī vismaz viens cilvēks, kurš bauda parka atmosfēru.

“Jelgavas novada iedzīvotājiem parks ir ļoti nozīmīgs objekts, kura attīstībā un pilnveidošanā pēdējo gadu laikā tiek ieguldīti ievērojami budžeta līdzekļi un radošā enerģija. Ir restaurēts Elejas tējas namiņš un mūra žogs, atjaunotas vēsturiskās taciņas, uzbūvēts tiltiņš pāri dīķim uz pussalu, izveidoti interaktīvie objekti un veikti citi nozīmīgi parka teritorijas labiekārtošanas darbi. Šobrīd tā ir vieta, kur satikties un ļauties piedzīvojumiem, aicinot novadniekus un viesus uz Jelgavas novada svētkiem, tā ir vieta, kur dziedāt un dejot, sportot un atpūsties, vērot un piedzīvot! Esam iecerējuši, ka konkursa rezultātā saņemsim vizuālas atbildes uz radošiem jautājumiem - kāds tad īsti Elejas muižas parks ir tā apmeklētājiem? Kā tas smaržo pavasarī? Kādu burvību tajā piedzīvo jaunlaulātie un kāzu viesi? Ko cilvēki saredz tā takās un nostūros? Par ko viņi sapņo, apmeklējot tējas namiņu un nesteidzīgi baudot tējas tasi? Aicinu cilvēkus piedalīties konkursā, jo pavasaris šķiet ir īstais laiks, lai līdz ar dabas mošanos, pamodinātu sevī prieku par vietām un lietām mums apkārt” uzsver Jelgavas novada pašvaldības Tūrisma informācijas punkta Elejā vadītāja Kristīna Jankoviča-Zumente.

Lai piedalītos konkursā, interesentiem ir jāapmeklē Elejas muižas parku, piedzīvoto jāiemūžina fotogrāfijās un vienu izteiksmīgāko pavasara kadru jānosūta uz e-pastu: kristina.jankovica@jelgavasnovads.lv, pievienojot attēlam arī nelielu aprakstu. Pēc konkursa noslēguma Elejas Tējas namiņa Facebook lapā tiks augšupielādēti visi iesūtītie fotoattēli un  izveidots balsojums, tādējādi nosakot skatītāju simpātiju.

Fotogrāfijas būs iespējams sūtīt laika periodā no 2019. gada 1.marta līdz 2019. gada 30. maijam. Savukārt konkursa uzvarētāji tiks pasludināti un apbalvoti  2019. gada 15. jūnijā Elejas muižas parkā, pie Elejas Tējas namiņa. Konkursa balvu fonds 120 eiro vērtībā.

Konkursa nolikums