+A A
Sestdiena, 30. Maijs, 2020
Lolita, Vitolds

SATIEC SAVU MEISTARU 155 vietās visā Latvijā!

26.03.2019

2019.gadā laikā no 5. līdz 7. aprīlim jau 11 reizi 155 vietās Latvijā 306 dažādu prasmju meistari gaidīs ikvienu interesentu, lai dalītos zināšanās un parādītu savas amata prasmes.

Arī šogad meistari interesentus iepazīstinās ar aušanas, adīšanas, tamborēšanas, izšūšanas prasmēm, kokamatniecību, keramiku, dažādiem mūzikas instrumentiem, latviskām dziesmām un dančiem, un vēl daudz citām interesantām lietām, ko iespējams atrast garajā norišu sarakstā portālā www.satiecsavumeistaru.lv. Aicinām pie meistariem pieteikties jau iepriekš, jo norišu vietās var būt ierobežots apmeklētāju skaits.

“Savdabīgi savas saknes pagātnē meklēs Līgatnē – izstādē un seminārā „Priekšauts ar stāstu”. Izstāde un seminārs būs veltīti varbūt mazāk pētītam priekšmetam –priekšautam, kas valkāts pie tradicionālā apģērba, bet nav zaudējis savu aktualitāti arī mūsdienās. Tāpat būs iespēja apgūt dažādas tradicionālo ēdienu gatavošanas prasmes – Koknesē kaņepju piena, viltoto irbīšu un ķirbju krēma gatavošana, Kandavā ozoļzīļu kafijas gatavošana, Andrupenes lauku sētā iespēja iepazīt Latgales kulināro mantojumu, savukārt Vaiņodē aicina piedalīties garšaugu darbnīcā. Ja šīs aktivitātes šķiet sievišķīgas, tad vīrieši var apmeklēt gan kalēju Turaidas muzejā, gan iepazīt galdnieka darbus Baldonē, kā arī rotu darināšanu Rīgā un Kuldīgā,” stāsta Latvijas Nacionālā kultūras centra lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena.

Kopš 2017. gada „Satiec savu meistaru!” Latvijas programmā iekļauta arī pasākuma norise ārvalstīs. Asociācijas „Luksemburga–Latvija” rokdarbu kopa „Sāntāpslis” Luksemburgas pilsētas parkā pie apaļās strūklakas aicinās apgūt dažādus cimdu valnīšu adīšanas veidus.

„Satiec savu meistaru!” ir 2009. gadā aizsāktās Tradicionālo prasmju skolas turpinājums. Tas, kā ierasts, norisināsies vienlaikus ar projektu „Eiropas amatu prasmju dienas”, kas aizsākts 2002. gadā Francijā un kļuvis par plašāko starptautisko pasākumu, kas veltīts amata prasmju saglabāšanai, popularizēšanai un tālāknodošanai. 2018. gadā šajā akcijā piedalījās jau 19 Eiropas valstis. 2019. gada pasākuma centrālā tēma – „Teritoriju paraksti”, kur īpaša uzmanība pievērsta lokālajām tradīcijām, veicinot novadam, pagastam raksturīgo amatniecības prasmi, kas tiek pārmantota un atjaunota.

Projekta būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu, kā arī meistariem, viņu zināšanām un prasmēm, veicinot sadarbību vietējo kopienu, nevalstisko organizāciju, valsts un pašvaldību institūciju, kā arī privāto organizāciju starpā.

SATIEC SAVU MEISTARU avīze

SATIEC SAVU MEISTARU JELGAVAS NOVADĀ

Norises laiks
Pasākums
Maksimālais dalībnieku skaits 
Adrese
Kontakti
05.04. 
pl. 18 – 21 
Pērļoto pulsa sildītāju adīšana
15
Sesavas tautas nams, Skolas iela 1, Sesavas pagasts, Jelgavas novads
Meistare: INTA STARZDIŅA
Informācija: Inta Strazdiņa, tālr.:26178445;
05., 06.04.
pl. 10 – 15
Iepazīšanās ar linu auduma brunčiem Zemgales rozīšu rakstā
15
TLMS „Staļģene”, Lielupes iela 5, Staļģene, Jaunsvirlaukas pagasts, Jelgavas novads
Meistare: INGA PUDNIKA
Informācija: Inga Pudnika, tālr.: 28674293;
05.04.
pl. 15 – 19
Lakatu, lina dvieļu un grīdas celiņu aušana, pērļotu pulsa sildītāju adīšana
8
TLMS „Valgunde”, Saules iela 2, Valgunde, Jelgavas novads
Meistares: TLMS „VALGUNDE” dalībnieces
Informācija: Ligita Ozolniece, tālr.: 26749894;
05.04.
pl. 10 – 15
Zemgales brunču, grīdas celiņu, lakatu aušana, dakšiņtamborēšana
8
TLMS „Līve”, Jelgavas iela 4a, Līvbērzes pagasts, Jelgavas novads
Meistares: TLMS „LĪVE” dalībnieces
Informācija: Ligita Ozolniece, tālr.: 26749894;
06.04.
pl. 10 – 14
Aušana – rakstainās audenes, grīdas celiņi, Zemgales villaines, brunči, lina dvieļi
8
TLMS „Nākotne”, Skolas iela 2, Nākotne, Glūdas pagasts, Jelgavas novads
Meistares: TLMS „NĀKOTNE” dalībnieces
Informācija: Ligita Ozolniece, tālr.: 26749894;