+A A
Sestdiena, 16. Janvāris, 2021
Lida, Lidija

Saņemti 850 darbi konkursā “Mākslinieka Ģederta Eliasa mīklu minot”

29.03.2019

Šonedēļ darbu aizsāk starptautiska žūrija, vērtējot 850 saņemtos un pretendentu iesniegtos darbus Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas izsludinātajā starptautiskajā mākslas konkursā. Noteiktā konkursa tēma “Klusā daba. Lauku veltes” izvēlēta ar mērķi dalībniekos raisīt  interesi par kluso dabu kā mākslas žanru, attēlojot no dažādiem priekšmetiem un lauku veltēm izveidotas kompozīcijas.

Pērn decembrī otro gadu pēc kārtas Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skola izsludināja starptautisko konkursu bērniem un jauniešiem vecumā no 7 līdz 18 gadiem, aicinot jaunos māksliniekus izpaust savas prasmes glezniecības, grafikas, datorgrafikas un fotogrāfijas tehnikā.

Darbu iesniegšanas termiņā ir saņemti 850 darbi. Starptautiska žūrija, kuras sastāvā ir profesionāli mākslinieki, piemēram, mākslinieks un pasniedzējs Alytas mākslas ģimnāzijā un Alytas koledžā - Arūnas Vaitkus, Ģ.Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja direktores vietniece Marija Kaupere, Jelgavas mākslinieku biedrības priekšsēdētājs Māris Brancis, gleznotājs un dizainers Uldis Zuters, mākslinieks Edgars Ameriks, šonedēļ vērtēs saņemtos darbus, nosakot pirmās, otrās un trešās vietas ieguvējus katrā kategorijā un vecuma grupā.

“Pērn konkursu organizējām pirmoreiz par godu mākslinieka Ģederta Eliasa 130 gadu jubilejai, un saņemtos 635 mākslas darbus vienoja tēma, kas veltīta lauku ainavai, tādējādi rosinot bērnus un jauniešus ieraudzīt un iepazīst tuvējo lauku ainavu. Konkursa norises gaitā mums izdevās sasniegt vēlamos rezultātus, sekmējot audzēkņu radošās domāšanas attīstību un pilnveidojot praktiskā darba iemaņas klusās dabas žanrā. Jāuzsver, ka konkurss nav tikai māksliniecisko prasmju un redzējuma izpausme, tas ir ļoti vērtīgs notikums, kas sniedz iespēju dalīties pieredzē gan bērniem un jauniešiem, gan pedagogiem no dažādām valstīm. Ir pierādījies, ka aktivitātes, kas stiprina jauno mākslinieku pašapziņu un vairo ideju partneru loku, sniedz nenovērtējamu prieku gan organizatoru komandai, gan pašiem dalībniekiem. Mums nebija šaubu, ka konkurss gūs atsaucību un kļūs par tradīciju. Ir gandarījums, ka bērnu un jauniešu entuziasms pieaug, ko pierāda tas, ka šogad esam saņēmuši vēl vairāk darbus. Jāteic, ka visi konkursam iesniegtie darbi spēj uzrunāt ar savu individualitāti un noskaņu, tāpēc žūriju gaida patiešām sarežģīts uzdevums” atklāj Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas direktore Dace Laure.

Konkursa nolikumā plānotais rezultātu paziņošanas un apbalvošanas pasākuma norises laiks ir mainīts no 25. aprīļa uz 23. aprīli plkst. 14.00. Pasākums norisināsies Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā Akadēmijas ielā 10, Jelgavā.