Sestdiena, 24. Augusts, 2019
Boļeslavs, Bērtulis

Aicina uz Černobiļas AES katastrofas atceres pasākumu

01.04.2019

25. aprīlī pulksten 14 Jelgavas novada domes Lielajā zālē Pasta ielā 37, Jelgavā, notiks tradicionālais Černobiļas atomelektrostacijas (AES) katastrofas atceres pasākums. Jelgavas novada iedzīvotāji, kas savulaik bijuši iesaistīti avārijas likvidēšanas darbos.

Jelgavas novadā deklarētajiem iedzīvotājiem, kuri savulaik piedalījušies AES avārijas seku novēršanas darbos, izsūtīti ielūgumi uz Jelgavas un Ozolnieku novada, kā arī Jelgavas pilsētas pašvaldības organizēto piemiņas pasākumu. Ielūgumā ir aicinājums apstiprināt savu dalību pasākumā līdz 23. aprīlim pa tālruni 63024965. Tāpat atsaukties aicināti tie novada iedzīvotāji, kuri kaut kādu iemeslu dēļ ielūgumu uz atceres pasākumu nav saņēmuši.

Atbilstoši Jelgavas novada pašvaldības pieņemtajiem saistošajiem noteikumiem Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas darbos iesaistītajiem, kuri savu pamata dzīvesvietu deklarējuši Jelgavas novadā, pašvaldība piešķir ikgadēju pabalstu 50 eiro apmērā. Lai saņemtu minēto pabalstu šogad, līdz 15. aprīlim Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībniekam Jelgavas novada Sociālajā dienestā jāiesniedz iesniegums un Ministru kabineta noteikta parauga apliecības par Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieka personas statusu kopija. Pašvaldības saistošie noteikumi paredz, ka pašvaldība naudas pabalstu pēc iesnieguma saņemšanas izmaksā līdz 30. aprīlim.