Sestdiena, 28. Novembris, 2020
Rita, Olita, Vita

Pirmsskolas izglītības iestāde Valgundē atsāk darbu

01.04.2019

Šonedēļ – 4. aprīlī plkst. 10:00 pēc ēkas rekonstrukcijas svinīgs atklāšanas pasākums gaidāms Kalnciema vidusskolas pirmsskolas izglītības iestādei jeb bērnudārzam Valgundē, kur būvdarbi noslēgušies 15. martā, bet bērni un pedagogi ikdienas gaitas uzsākuši 25. martā.

“Kopumā 506 883 eiro vērtā projekta rezultātā Valgundes pirmsskolā ir īstenota ārsienu konstrukciju un cokola daļas papildu siltināšana, apkures sistēmas un karstā ūdens sistēmas renovācija, elektroapgādes un apgaismojuma sistēmas,  dabiskās ventilācijas sistēmas darbības uzlabošana, siltumtrases izbūve no katlu mājas līdz ēkai, grīdas papildu siltināšana pirmajā stāvā, mansarda jumta papildu siltināšana, ūdensvada un kanalizācijas iekšējo un ārējo tīklu sakārtošana. Ēkai ir novērsti siltumenerģijas zudumi un palielināta energoefektivitāte, kā arī veikta telpu paplašināšana un pārplānošana, radot bērniem gaišāku, mājīgāku un pievilcīgāku mācību vidi” komentē Jelgavas novada pašvaldības Infrastruktūras un saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas būvinženieris Juris Brūveris.

Projekta autoruzraudzību veica SIA “Livland Group”, būvuzraudzību nodrošināja SIA “Lerix”, savukārt būvniecības darbus veica PS “Delpro-Telms”.

“Ienākot atjaunotajā pirmsskolas izglītības iestādes ēkā, rodas sajūta, ka tas ir pavisam cits nams. Telpas ir plašākas un gaišas, bērniem ir iespēja pavadīt savu ikdienu patiešām mājīgos apstākļos, kas ir ļoti svarīgi, veidojot priekšstatus par pasauli un tās krāsām. Ir gandarījums, ka kopīga, nebūt ne viegla darba rezultātā ir izdevies piešķirt ēkai jaunu noskaņu. Jāatzīst, ka būvniecības darbu sākumā, ieraugot patieso ēkas stāvokli un nepieciešamo darbu apjomu, radās satraukums par to, vai rezultātu izdosies sasniegt tādu, kāds tas izsapņots. Tāpēc šodien, redzot, ka viss ir izdevies un bērni izbauda atjaunoto telpu plašumu, ir milzīgs prieks par procesā iesaistīto pušu darbu, attieksmi un galu galā paveikto darbu rezultātu” komentē Valgundes pagasta pārvaldes vadītāja Maija Lasmane.

Pirmsskolas izglītības programmu Jelgavas novada Kalnciema vidusskolas pirmsskolas ēkā apgūst 23 bērni vecumā no 1,5 līdz 4 gadiem.

Kalnciema vidusskolas pirmsskolas izglītības iestāde pēc rekonstrukcijas