+A A
Ceturtdiena, 28. Janvāris, 2021
Spodris, Kārlis

Aicina uz jubilejas koncertu “20 gadi deju palos…”

03.04.2019

Sestdien, 6. aprīlī, plkst. 18.00 Lielvircavas kultūras namā uz jubilejas koncertu ielūdz Jelgavas novada Platones pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs “Pali”. Koncerta laikā skatītājiem būs iespēja dzīvot līdzi košiem deju priekšnesumiem, klausīties atmiņu stāstos un smelties siltas emocijas, kas jau vairāk kā divus gadu desmitus vieno “Palu” dejotājus, atbalstītājus un draugus. Kuplinot programmu, pasākumā piedalīsies deviņi sadraudzības kolektīvi no Auces, Rundāles, Bauskas, Valdemārpils un Jelgavas novadiem, kā arī bijušie “Palu” dejotāji.

"Pali” darbojas kopš 1998. gada rudens, kad pulciņš entuziasma pilnu jauniešu pārliecināja Jelgavas rajona Kultūras nodaļas darbiniekus par deju kolektīva nepieciešamību Platones pagastā. Tomēr, lai iecere realizētos, papildus pašvaldības atbalstam bija nepieciešams atrast arī aizrautīgu kolektīva vadītāju un koncertmeistaru. Uzdevums nebija no vienkāršākajiem, tomēr rūpīgi meklējumi vainagojās ar panākumiem un par kolektīva koncertmeistari piekrita būt Ilze Indrikova, bet par kolektīva vadītāju - Ilgvars Pauniņš. Spraigu diskusiju rezultātā radās kolektīva nosaukums “PaLi”, apvienojot Platones un Lielvircavas vārdu pirmos burtus, savukārt par kolektīva vizuālo identitāti tika izvēlēts Pēterlauku vējdzirnavu simbols. Viss, kas nepieciešams stabilam deju kolektīvam, bija sarūpēts un “Palu” ceļojums tautas deju pasaulē varēja sākties.

“Kopš brīža, kad radās kolektīvs, dejotāji ir piedalījušies gan Dziesmu un deju svētkos, gan dažādos konkursos un deju pasākumos. Kā zināms, palu laikā viss plūst un mainās, iespējams izvēlētais nosaukums ir nesis līdz pārmaiņas arī kolektīva dzīvē, sniedzot dejotājiem iespēju strādāt ar dažādiem vadītājiem, slīpējot prasmes un apgūstot aizvien jaunus deju soļus un tehnikas. Pirmos panākumus un drošos soļus deju pasaulē kolektīvs izdzīvoja Ilgvara Pauniņa vadībā. Savukārt vadītājas Ivitas Lejavas – Majores iedvesmots, kolektīvs izdzīvoja Dziesmu un deju svētkus Daugavas stadionā, kā arī viesojās deju festivālā Igaunijā. Jaunā un talantīgā vadītāja Guna Trukšāne palikusi atmiņā ar neizsīkstošu enerģiju un prasīgumu, kas vainagojās ar panākumiem, iegūstot vidējās paaudzes deju kolektīva statusu un stabilu vietu novada kolektīvu un republikas E grupas kolektīvu vidū. Gunas vadībā dejotājiem bija gods piedalīties Ginesa pasaules rekorda uzstādīšanā par garāko deju, izdejojot etnogrāfisko Gatves deju, kā arī viesoties Lietuvā un Rumānijā. Savukārt vadītāja Līga Lapšina kolektīvam pievienojās 2015. gadā un aizvien ir kopā ar dejotājiem. Līgas vadībā norisinājās divu kolektīvu apvienošana, kas nekad nav vienkāršs process. Tomēr Līgai ir izdevies plūstoši apvienot “Laimes lāču” un “Palu” dejotājus, pierādot, ka patiesai dejas mīlestībai nav svarīgs nosaukums, bet gan vēlme sajust un dalīties emocijās. Apvienotais kolektīvs ar skanīgo nosaukumu “Laimes Pali” ir saņēmis Augstākās pakāpes diplomus skatēs un 2018. gada Dziesmu un deju svētkos bija redzams pirmajās rindās lieluzvedumā “Māras zeme”. Pateicoties smagam darbam un dzīvespriekam, kolektīvam ir izdevies iekļūt 15 Latvijas labāko E grupas kolektīvu sarakstā, pārstāvot Jelgavas novada vārdu deju pasaulē. Plašāk par to, kā kolektīvam ir klājies 20 gadu laikā, cik dejas iestudētas, cik kurpju pāri nodejoti un kādas emocijas piedzīvotas, būs iespējams uzzināt koncertā “20 gadi deju palos…”. Uz tikšanos Lielvircavā!” uz pasākumu Lielvircavas kultūras namā aicina Platones pagasta kultūras darba vadītāja Rasma Krauze.