+A A
Ceturtdiena, 21. Janvāris, 2021
Agne, Agnese, Agnija

Aicina uz deju kolektīvu koncertu "Deju svētkiem pa pēdām"

04.04.2019

Sestdien, 6. aprīlī, plkst. 18.00 Līvbērzes kultūras namā un 13. aprīlī plkst. 18.00 Sesavas tautas namā uz XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku atskaņu koncertiem aicina divdesmit Jelgavas novada tautas deju kolektīvi.

 “2018. gads paliks atmiņās kā Latvijas simtgades gads, kas ļāva cilvēkiem atskatīties uz savas tautas un zemes vēsturi, novērtēt šī brīža sajūtas un raudzīties ar gaišām domām nākotnē. Tas bija mirklis gada garumā, kas sniedza neaizmirstamas emocijas un vienotības sajūtu, kādu ikdienas steigā izdodas sajust vien retos brīžos. Tie bija svētki mums visiem, tomēr jāatzīst, ka kultūras darbiniekiem un pašdarbības kolektīviem šis gads paliks īpašā atmiņā ar smagu darbu un atbildības sajūtu. Tieši pašdarbības kolektīvi bija tie, kuri gada garumā kuplināja svētku programmu un sniedza neskaitāmus priekšnesumus. Starp lielākiem un mazākiem pasākumiem īpaši, protams, bija Dziesmu un deju svētki, kur Jelgavas novadu pārstāvēja 21 deju kolektīvs ar vairāk kā 400 dalībniekiem. Noslēdzoties svētku maratonam, radās iecere  - organizēt koncertu, kas ļautu atkal satikties dejotājiem un kolektīvu vadītājiem, kas mudinātu cilvēkus dalīties savās emocijās un piedzīvojumos, ļaujot tiem, kuri svētkus baudīja skatītāju rindās, ielūkoties svētku norises aizkulisēs. Lai gan abu koncertu scenārijs ir būvēts pēc vienota motīva, katrs koncerts būs īpašs un neaizmirstams, jo tā noskaņu uz vietas veidos paši kolektīvi. Koncerts “Deju svētkiem pa pēdām” ar spilgtāko mirkļu retrospekciju noslēgs dejai veltīto valsts simtgades pasākumu programmu novadā” stāsta Kultūras pārvaldes Kultūras darba organizatore Nelda Ķikute.

Koncertu scenārijs veidots ciešā sadarbībā ar kolektīvu dalībniekiem un vadītājiem, katram kolektīvam izvēloties prezentēt divas savas mīļākās dejas, līdz ar to apmeklētājiem būs iespēja baudīt gan iepriekš iemīļotus priekšnesumus, gan līdz šim vēl neredzētas horeogrāfijas. Ieeja koncertos bez maksas.