+A A
Sestdiena, 28. Novembris, 2020
Rita, Olita, Vita

Skolas piedalās sociālo zinību konkursā "Pirmās palīdzības sniegšana un izdzīvošana"

09.04.2019

1.aprīlī Zaļeniekos norisinājās Jelgavas un Ozolnieku novadu sociālo zinību konkurss 6.klasēm, kura tēma bija "Pirmās palīdzības sniegšana un izdzīvošana”.

Pasākuma iecere jau kļuvusi par tradīciju – rudenī jomas skolotāji vienojas, kāda būs konkursa tēma un kuru klašu skolēni startēs. Šogad konkursam Zaļenieku komerciālajā un amatniecības vidusskolā pieteicās 10 Jelgavas  novada skolas. Kopējā darbošanās vieta bija vienā no Latvijas pērlēm – Zaļās muižas pilī un tās izteiksmīgajā apkārtnē. 

Konkursa diena sākās ar ekskursiju pilī, turpinājās ar rīta tēju un tad  - konkurss, kur īpašos STOP punktos dalībniekus sagaidīja eksperti ar jautājumiem un uzdevumiem par lietām, ar ko sastopamies ikdienā. Vai vienmēr esam droši, kad jāpieņem lēmums? Tāpēc jau iepriekš skolēni dažādās nodarbībās izzināja, kā sniedzama pirmā palīdzība, kas darāms, ja iedzeļ lapsene vai bite, ko darīt ar piesūkušos ērci, kā ģērbties, ejot mežā, kā rīkoties, ja gadījies apmaldīties.

Konkursa laikā atraktīvi uzdevumi sniedza atbildes uz jautājumiem par orientieriem mežā, par ēdamām un indīgām sēnēm, par īpaši garšīgām tējām, ko sniedz daba. Azartisku jautrību izraisīja telts celšana, jo bija iespēja redzēt, kādas teltis savos pārgājienos izmantoja vecāki.

Dienas noslēgums aizritēja sarunās pie pusdienām brīvā dabā, bet ugunskura liesmas atgādināja, ka vēl priekšā citi konkursi un citi sasniegumi.

Konkursa organizētāja Ī.Silova: "Paldies Aizupes, Svētes, Salgales, Sesavas, Vilces, Škibes pamatskolu komandām, Ozolnieku un Vircavas vidusskolu komandām, Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas komandai, Vircavas vidusskolas Platones filiāles komandai un skolotājām par gatavošanos konkursam, bet visiem -  par labo noskaņojumu, atzīstamajām zināšanām un kopdarbību!"

Konkursā pirmo vietu ieņēma mājinieki -  Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas komanda (skolotāja Īrisa Silova),  otro vietu Ozolnieku vidusskola (skolotāja Guna Stūrmane)  trešo vietu Svētes pamatskola (skolotāja Andra Kurga), ceturto vietu Aizupes pamatskola (skolotāja Dita Mauraga ).

Informāciju sagatavoja Ī.Silova