+A A
Piektdiena, 15. Janvāris, 2021
Fēlikss, Felicita

Noslēgusies projektu pieteikumu iesniegšana konkursā “Mēs savai videi – 2019”

16.04.2019

Jelgavas novada pašvaldības finansētajā projektu konkursā «Mēs savai videi 2019» saņemti 36 projektu pieteikumi par kopējo summu 25 818 eiro. Šobrīd norit projektu pieteikumu izvērtēšana un plānots, ka konkursa rezultātus varēs paziņot līdz 2019. gada 3. maijam, publicējot tos pašvaldības mājas lapā www.jelgavasnovads.lv. Saskaņā ar konkursa nolikumu projektu īstenošana jāveic laikā no 6. maija līdz 30. septembrim.

“Šis ir piektais gads kopš pašvaldība organizē iedzīvotāju iniciatīvu projektu konkursu “Mēs savai videi”, apliecinot, ka sākotnēji jaunā iecere ir spējusi iemantot stabilu atzinību un novērtējumu iedzīvotāju vidū. Četru gadu laikā kopīgiem spēkiem ir īstenotas 128 ieceres, sakārtojot stāvlaukumus, bērnu rotaļu laukumus, izveidojot atpūtas vietas, laipas, gājēju celiņus un piebraucamos ceļus. Arī šogad novadnieki tiecas realizēt ieceres, kas saistītas ar teritorijas labiekārtošanu, vides pilnveidošanu un veselīga dzīvesveida veicināšanu. Jau tagad pārskatot projektu pieteikumus, jāatzīst, ka liela daļa ir izstrādāti kvalitatīvi, skaidri definējot ieceres saturu un nozīmi. Protams, ka atbilstoši nolikumam priekšroka tiks dota saturiski kvalitatīvāk izstrādātajiem un ekonomiski pamatotākajiem projektiem, kas perspektīvā varētu dot lielāku labumu lielākai sabiedrības daļai. Neskatoties uz to, ka konkursam paredzētais budžets ir ierobežots un visas ieceres viena gada uzsaukuma laikā nav iespējams realizēt, ir gandarījums ik gadu pārliecināties par mūsu novadnieku aktivitāti un radošumu, pamanot aizvien jaunas iespējas savas dzīves kvalitātes pilnveidošanā,” stāsta Plānošanas un attīstības departamenta Attīstības nodaļas projektu vadītāja Inese Skromane.

Kā zināms, Jelgavas novada pašvaldība šogad budžetā projektu konkursam atvēlējusi 23 000 eiro, no tiem 22 700 eiro projektu realizācijai un 300 eiro naudas balvu fonds trīs labākajiem projektiem. Maksimālā summa, ko saskaņā ar projekta nolikumu pašvaldība piešķir vienam projektam, ir 750 eiro.