Trešdiena, 21. Oktobris, 2020
Severīns, Urzula

Apbalvoti konkursa “Mākslinieka Ģederta Eliasa mīklu minot” laureāti

24.04.2019

Otrdien, 23. aprīlī, Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā, Jelgavā, norisinājās svinīgs pasākums par godu konkursa “Mākslinieka Ģederta Eliasa mīklu minot” laureātiem un dalībniekiem. 850 dalībnieku konkurencē konkursa pirmās, otrās un trešās vietas diplomus saņēma 61 jaunais mākslinieks, 54 dalībnieki ieguva atzinības rakstus un 13 iedvesmojošu darbu autori saņēma īpašas Jelgavas novada pašvaldības simpātiju balvas.

Šogad Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas izsludinātajā starptautiskajā mākslas konkursā jaunie mākslinieki radīja darbus, kas veltīti tēmai - “Klusā daba. Lauku veltes”, attēlojot no dažādiem priekšmetiem un lauku veltēm izveidotas kompozīcijas. Bērniem un jauniešiem vecumā no 7 līdz 18 gadiem bija iespēja izpaust savas prasmes glezniecības, grafikas, datorgrafikas un fotogrāfijas tehnikā, radot vēl neredzētus mākslas šedevrus.

Starptautiska žūrija, kuras sastāvā darbojās profesionāli mākslinieki: mākslinieks un pasniedzējs Alytas mākslas ģimnāzijā un Alytas koledžā - Arūnas Vaitkus, Ģ.Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja direktores vietniece Marija Kaupere, Jelgavas mākslinieku biedrības priekšsēdētājs Māris Brancis, gleznotājs un dizainers Uldis Zuters, mākslinieks Edgars Ameriks, noteica 61 pirmās, otrās un trešās vietas ieguvēju un 54 atzinības rakstu saņēmējus. Starp labākajiem arī Jelgavas novada izglītības iestāžu audzēkņi:

1.vietu nominācijā “Gleznošana” vecuma grupā no 7 līdz 9 gadiem ieguva Vircavas vidusskolas audzēkne Viktorija Miltiņa, skolotāja -Agija Ivanova, nominācijā “Fotogrāfija” vecuma grupā no 10 līdz 12 gadiem 1. vieta arī Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas audzēknei Karīnai Bogdanovai, skolotāja -Liene Āboma.

2.vietu nominācijā “Grafika” vecuma grupā no 10 līdz 12 gadiem ieguva Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas audzēkne Guna Zemjāne, skolotāja – Anita Antoņeviča, un vecuma grupā no 13 līdz 15 gadiem - Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas audzēknis Rihards Antoņevičs, skolotāja – Anita Antoņeviča. Savukārt nominācijā “Fotogrāfija” vecuma grupā no 13 līdz 15 gadiem 2. vietu ieguva Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas audzēkne Laura Maļavko, skolotāja -Santa Āboma un vecuma grupā no 16 līdz 18 gadiem 2. vieta arī Kalnciema pagasta vidusskolas audzēknei Juliānai Karpovai, skolotāja -Ilona Mellupa.

3.vietu nominācijā “Grafika” vecuma grupā no 16 līdz 18 gadiem ieguva Kalnciema vidusskolas audzēkne Santa Lelde Ķezbere, skolotāja – Liene Āboma, bet nominācijā “Fotogrāfija” vecuma grupā no 10 līdz 12 gadiem godpilnā 3. vieta arī Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas audzēknim Kirilam Petriņičam, skolotājas -Ilona Mellupa, Kristīne Zariņa.

Starptautiskās žūrijas piešķirtos atzinības rakstus nominācijā “Gleznošana” vecuma grupā no 13 līdz 15 gadiem ieguva Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas audzēknes Marija Karasenko un Marta Vaidzirde, nominācijā “Grafika” vecuma grupā no 7 līdz 9 gadiem atzinības raksti arī Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas audzēknei Eritia Siliņai un Vircavas vidusskolas audzēknei Nellijai Rozei, savukārt vecuma grupā no 13 līdz 15 gadiem atzinības ieguva Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas audzēknis Miks Fiļimonovs un Šķibes pamatskolas audzēkne Amanda Ieva Tutāne. Nominācijā “Fotogrāfija” vecuma grupā no 10 līdz 12 gadiem atzinību ieguva Kalnciema vidusskolas audzēknes Agnese Grīnberga un Karīna Bogdanova.

Apskatot konkursam iesniegtos darbus, Jelgavas novada pašvaldības pārstāvjus īpaši uzrunāja 13 darbi, kuru autori saņēma Jelgavas novada pašvaldības simpātiju balvas:

Nominācijā “Gleznošana” vecuma grupā no 7 līdz 9 gadiem balvu saņēma Kristers Mednis no Vidzemes Jūrmalas Mūzikas un mākslas skolas un Matīss Makars no Inčukalna Mūzikas un mākslas skolas, vecuma grupā no 10 līdz 12 gadiem balvu saņēma Jasmīne Prince no Jūrmalas mākslas skolas, Alise Sivko no Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas Miranda Dūna no Grobiņas mūzikas un mākslas skolas, savukārt vecuma grupā no 13 līdz 15 gadiem balvu saņēma Monta Poškus no Īslīces pamatskolas, Agnese Banga no Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas un Arina Kangizere no Indras mūzikas un māksla skolas.

Nominācijā “Grafika” vecuma grupā no 10 līdz 12 gadiem simpātiju balvu saņēma Evelīna Deglava no Ādažu mūzikas un mākslas skolas un Liāna Levdanska no Jelgavas novada mūzikas un mākslas skolas, bet vecuma grupā no 13 līdz 15 gadiem balvu saņēma Betija Vildiņa no Amatas novada mūzikas un mākslas skolas.

Nominācijā “Fotogrāfija” vecuma grupā no 13 līdz 15 gadiem Jelgavas novada pašvaldības simpātiju balvu saņēma Laura Maļavko no Jelgavas novada mūzikas un mākslas skolas un Agnese Beča no Gulbenes mākslas skolas.

Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas radītais konkurss “Mākslinieka Ģederta Eliasa mīklu minot” pirmo reizi norisinājās 2018. gadā, atzīmējot mākslinieka Ģederta Eliasa 130 gadu jubileju, un šogad piedzīvo savu otro izlaidumu, sekmējot mākslas skolu audzēkņu radošās domāšanas attīstību un pulcējot pārsteidzoši lielu interesentu skaitu.

Konkursa “Mākslinieka Ģederta Eliasa mīklu minot” laureātu apbalvošana

Ja nevēlaties, lai Jūsu attēls būtu publicēts, aicinām sazināties ar Jelgavas novada pašvaldību, rakstot e-pastu uz prese@jelgavasnovads.lv vai zvanot pa tālruni 63024934.