+A A
Piektdiena, 23. Oktobris, 2020
Daina, Dainida, Dainis

Aicina ekskursijā Baltā galdauta svētkos Jelgavas novadā

29.04.2019

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina sestdien, 4.maijā, piedalīties ekskursijā ar autobusu “Baltā galdauta svētki Jelgavas novadā” un apciemot Jelgavas novada stipros saimniekus un saimnieces patriotisko svētku noskaņā.

Ekskursija gides Inas Jurģes vadībā vedīs pa daudzveidīgiem Jelgavas novada objektiem, tostarp pie pavisam jauniem tūrisma pakalpojuma sniedzējiem. Viens no šādiem objektiem būs smiltsērkšķu dārzs “ZELT”, kur tiek audzēti smiltsērkšķu koki ar paaugstinātu eļļas saturu, radot veselīgus un augstvērtīgus produktus. Šajā dienā smiltsērkšķu dārzā notiks pasākums ar dabīgās kosmētikas gatavošanas meistarklasi un produkcijas degustēšanu, kur ekskursanti varēs piedalīties.  

Tālāk ekskursijas dalībnieki dosies uz Mālkalnu ģimenes saimniecību “Blūdži”, kur varēs izbaudīt īstenu Zemgales līdzenuma pavasara lauku ainavu un latviešu viensētas burvību. Tāpat ekskursanti iepazīs siera ražošanas procesu, degustēs plašo produkcijas klāstu un varēs smelties iedvesmu no pozitīvās Mālkalnu saimnieces. 

Dabas krāšņumu pavasarī īpaši baudīt varēs zemnieku saimniecības “Vilki” dendrārijā,  kur izzinošā pastaigā pa saimniecību būs iespēja iepazīt gan Latvijas ainavai raksturīgus, gan pavisam neparastus augus un kokus, kā arī satikt zilās govis. Pastaigas noslēgumā – balti klāts galds ar senlaicīgiem našķiem un sadziedāšanos. “Vilku” saimnieki aicina ekskursantus, par godu svētkiem, apģērbā iekļaut baltu akcentu, tādejādi saņemot atlaidi objekta apmeklējuma maksai.

Vēl viens jauns objekts, kas tikai nesen sācis uzņemt interesentu grupas, ir kādreizējā Kurzemes un Zemgales hercoga Pētera Bīrona vasaras rezidences Svētes muižas teritorija. Līdz mūsdienām no pils gan saglabājušās tikai muižas ēkas sienas, bet jaunie saimnieki labprāt interesentiem stāsta par pils vēsturi un saviem nākotnes plāniem muižas parka sakārtošanā.

Ekskursija svētku noskaņā noslēgsies bioloģiskajā saimniecībā “Lejnieki”, kuras saimniece ievāc dažādu augu ziedus, un tos pārstrādājot, iegūst bioloģiski sertificētas tējas. “Lejniekos” būs iespēja gan degustēt, gan iegādāties daudzveidīgo saimniecības produkciju un izzināt dabas dziedinošo spēku. Varēs piedalīties arī tējas meistarklasē un radīt savu tēju.

Ekskursija ar autobusu “Baltā galdauta svētki Jelgavas novadā” sāksies sestdien, 4.maijā, pulksten 10 ar izbraukšanu no stāvlaukuma Jāņa Čakstes bulvārī Jelgavā. Dalības maksa 25.00 EUR pieaugušajiem, 23.00 EUR skolēniem (iekļauts autobuss, gidu pakalpojumi, viesošanās objektos, degustācijas). Vietu skaits autobusā ierobežots, tāpēc iepriekš jāpiesakās pie gides pa tālruni 29916889 vai e-pastu inajurge@inbox.lv. Plašāka informācija www.visit.jelgava.lv.

Informāciju sagatavoja Jelgavas reģionālais tūrisma centrs