+A A
Pirmdiena, 26. Oktobris, 2020
Kaiva, Amanda, Amanta

Pašvaldības iestādēs vasaras periodā būs iespēja strādāt 91 novada skolēnam

03.05.2019

Maijā aizsāksies skolēnu reģistrēšanās Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) organizētajā vasaras nodarbinātības pasākumā jauniešiem vecumā no 15 līdz 20 gadiem. Jelgavas novada pašvaldības iestādēs šogad būs iespēja strādāt 91 jaunietim, kurš mācās un turpinās mācības vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs 2019./2020. mācību gadā.

Konkrētā nodarbinātības pasākuma mērķis ir veicināt skolēnu īslaicīgu nodarbinātību vasaras brīvlaikā valsts līdzfinansētās darba vietās, nodrošinot skolēniem iespēju iegūt darba prasmes, iemaņas un pieredzi. Par paveikto darbu skolēni saņems atalgojumu vismaz valstī noteiktās minimālās darba algas jeb 430 eiro apmērā par pilnu nostrādāto darba laiku mēnesī.


“Jāatzīst, ka jauniešu vēlme strādāt vasaras brīvlaikā ir liela, tāpēc arī pašvaldība meklē iespējas papildināt skolēniem pieejamo darba vietu skaitu. Ja 2016. gadā piedāvājām iespēju strādāt 28 skolēniem, tad šogad darba vietas tiks nodrošinātas jau 91 izglītojamajam. Jauniešiem būs iespēja strādāt algotu darbu gan novada izglītības iestādēs, gan tūrisma objektos, gan Labklājības pārvaldes iestādēs, gūstot iespējams pirmo pieredzi darba vidē, mācoties atbildēt par uzdoto darbu kvalitatīvu izpildi un apgūstot prasmes komunikācijā ar darba devējiem un klientiem. Līdzšinējā pieredze atklāj, ka projektā iesaistītie jaunieši ne tikai apgūst darbu iemaņas, bet veiksmīgas sadarbības rezultātā patiešām spēj iejusties kolektīvos un sniegt reālu pienesumu dažādu uzdevumu izpildē. Ņemot vērā to, ka vietu skaits ir ierobežots, jauniešiem ir jābūt aktīviem, par sevi pārliecinātiem un savlaicīgi jāpiesakās dalībai projektā” uzsver Jelgavas novada pašvaldības Sociālo, jaunatnes un nodarbinātības lietu projektu vadītāja Inese Skromane.

2019. gada vasarā piedāvātās darba vietas Jelgavas novada pašvaldībā:
1. Izglītības pārvaldes pirmsskolas izglītības iestādēs - 43 darba vietas;
2. Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskolā - 12 darba vietas;
3. Administratīvajā departamentā, Kancelejā – 1 darba vieta;
4. Attīstības nodaļas Tūrisma informācijas punktos – 10 darba vietas;
5. Labklājības pārvaldes SARC centros un Aktivitāšu centros – 25 darba vietas.

Kopējās projekta izmaksas ir 57 611,82 eiro, no tiem NVA dotācija skolēnu ikmēneša darba algai 20 210,00 eiro un dotācija ikmēneša darba algai darba vadītājiem 3 913,00 eiro, savukārt Jelgavas novada pašvaldības līdzfinansējums skolēnu darba algai un nodokļiem - 33 488,82 eiro. 

Jāpiebilst, ka papildus pašvaldības piedāvātajām darba vietām, NVA projektā ik gadu iesaistās arī Jelgavas novada uzņēmēji, pateicoties tam, astoņiem jauniešiem būs iespēja strādāt LPKS “LATRAPS”, Elejā, trīs darba vietas nodrošinās SIA “Mārksmens” jeb veikals “Top” Elejā, kā arī Abgunstes muiža, Zaļenieku pagastā piedāvās iespēju vasaras nodarbinātībai četriem jauniešiem.

Šobrīd NVA organizē nepieciešamās formalitātes, lai maijā izsludinātu pieteikšanos vasaras darba vakancēm. Sīkāka informācija par piedāvātajām darba vietām un pieteikšanos būs pieejama Nodarbinātības valsts aģentūras mājas lapā: www.nva.gov.lv