+A A
Svētdiena, 29. Novembris, 2020
Ignats, Virgīnija

Desmitgades svinības Jelgavas novada svētkos – 17.un 18. maijā

08.05.2019

Atzīmējot desmit gadu jubileju, Elejas muižas parks ikvienu aicina uz Jelgavas novada svētkiem divu dienu garumā – 17. un 18. maijā. Kā īpašs dāvinājums saviem iedzīvotājiem ir vērienīgais jubilejas koncerts “Mikrofona aptaujai 50”, taču ne mazums brīnišķīgu pasākumu ir gan piektdien, gan sestdien. Lai piešķirtu burvību parkam un pārvērstu to romantiski vieglu, īpaši padomāts par noformējumu un abu dienu aktivitātes plānotas pievakarē, cerot, ka gan piektdienas, gan sestdienas pasākumu apmeklētāji tā varēs ilgāk uzkavēties parkā un, iestājoties tumsai, izbaudīt tā īpašo noskaņu.

Piektdien, 17. maijā, Elejas muižas parks uzņems viesus no plkst. 17.00, piedāvājot iespēju apskatīt pērn labiekārtoto parka teritoriju un ieviestos jaunumus, piemēram, tēlnieka Gļeba Panteļejeva veidoto skulptūru “Mīlestībai”. Pēc nesteidzīgas pastaigas apmeklētājiem būs mirklis baudīt mierpilnu pēcpusdienas noskaņu Tējas namiņā. Pārdesmit metru attālumā brīvdabas estrādē plkst. 20.00 izskanēs krāšņais un emocijām piesātinātais jubilejas koncerts “Mikrofona aptaujai – 50, Jelgavas novadam – 10!”, kur pasākuma vadītāju godu uzņemsies ilggadējās “Mikrofona aptaujas” balsis – Lia Guļevska un Gunārs Jākobsons, bet klausītājus priecēs vairāk kā 20 estrādes solistu. Kā jau kārtīgos svētkos – neiztikt bez dejām un lustēm, kas, sākot no plkst. 22.30, norisināsies grupas “Vintāža” vadībā.

“Pavisam noteikti “Mikrofona aptaujai – 50, Jelgavas novadam – 10!” koncerts būs krāšņs un līdzdziedams. Novadnieks un arī novada augstākā apbalvojuma saņēmējs G.Jākobsons pirms kāda laika atklāja, ka ļoti vēlētos, lai šis svētku koncerts izskan arī viņa dzimtajā novadā un Novada svētki ir tā reize, kad sarūpēt šādu dāvanu novada iedzīvotājiem” piebilst Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone.

“Savulaik “Mikrofons” bija viena no iecienītākajām Latvijas Radio programmām. Pirms apaļiem piecdesmit gadiem tajā aizsākās ikgadējā latviešu dziesmu aptauja, gūstot milzu popularitāti Latvijā. Daudzi desmiti komponistu un mūziķu, desmitiem tūkstošu klausītāju Latvijā un citur pasaulē, balsojot par savu gada dziesmu” atgādina G.Jākobsons, uzsverot, ka “Mikrofona aptauja” gadu gaitā pārtapa par latviešu tautas mazajiem dziesmu svētkiem, ar savu tautisko garu un vienotību tuvinot mūsu lielo dziesmoto revolūciju un kļūstot par latviešu estrādes dziesmas pieminekli.”

Koncertā Elejas muižas parkā piedalīsies Viktors Lapčenoks, Žoržs Siksna, Olga Rajecka, Uģis Roze, Guntis Veits, Adrians Kukuvass, Mārtiņš Brauns, Uldis Marhilevičs, Jānis Lūsēns, Boriss Rezņiks, brāļi Ziemeļi, Nauris Puntulis, Jānis Paukštello, Aija Vītoliņa, Andris Ābelīte, Ieva Kerēvica, Artūrs Biķernieks, Olga Stupiņa, Inta Gudovska, Anita Levša un citi mūziķi.

Interesentiem, kuri 17. maijā vēlas doties no Jelgavas uz svētku koncertu «Mikrofona aptaujai – 50», Jelgavas novada pašvaldība ir sarūpējusi iespēju ar bezmaksas autobusu nokļūt svētku norises vietā. Plkst. 18.00 autobuss dosies ceļā no Jelgavas kultūras nama uz Elejas muižas parku un plkst. 23.00 dosies atpakaļ uz Jelgavu. Braucienam ar autobusu jāpiesakās līdz 15. maijam, pa tālruni 63024658, 29151326 vai e-pastā: nelda.kikute@jelgavasnovads.lv.

Otrajā svētku dienā, - 18. maijā, Elejas muižas parks pārvērtīsies par vietu, kur ikviens interesents varēs atrast savām vēlmēm atbilstošu nodarbošanos. Parks uzņems viesus no plkst. 15.00, piedāvājot bērniem iespēju izklaidēties atrakcijās un bērnu laukumos. Klātesošajiem būs iespēja apskatīt mini trušu zoo, līdzdarboties radošajās darbnīcās, apskatīt un aptaustīt zemessargu ekipējumu. Tējas namiņš apburs ar savu noskaņu, piedāvājot iespēju tapt iemūžinātiem Gata Šļūkas zīmētajās karikatūrās, līdzdarboties radošajā darbnīcā “Sievietes skaistuma noslēpums” un baudīt muzikālos priekšnesumus flautistes Alises Bētiņas, saksofonista Aigara Kļaviņa un ģitārista Mārča Auziņa izpildījumā. Interesentiem būs iespēja apskatīt līdz šim vēl neredzētu starptautisku mākslinieku veidotu kūdras skulptūru izstādi.  Sākot no plkst. 17.00 uz lielās skatuves apmeklētājus priecēs muzikāli priekšnesumi: Jelgavas novada bērnu un jauniešu kolektīvu koncerts “Katram sava Tautasdziesma”, DJ Gustavito, grupas “Olas” un “A-EIROPA”, kā arī iespaidīgs bungu šovs no Vācijas. Par godu Jelgavas novadam, tā iedzīvotājiem un viesiem - pusnaktī debesis virs Elejas muižas parka iemirdzēsies neskaitāmās krāsās!

Iedzīvotājiem, kuri pēc iepriekšējiem novada svētkiem - tātad vismaz gadu nav bijuši Elejas parkā, būs daudz patīkamu pārsteigumu, jo pašvaldība projekta ietvaros paveikusi nozīmīgus labiekārtošanas darbus. Ar Latvijas–Lietuvas pārrobežas sadarbības projekta palīdzību parkā ir atjaunotas vēsturiskās pastaigu takas, izbūvēts tiltiņš pāri dīķim, sakārtotas laipas, uzstādīti atpūtas soliņi un norādzīmes. Tieši novada svētki būs pirmais lielais publiskais pasākums, kad ikvienam būs iespēja novērtēt parkā paveikto.

“Lai gan zāliens vēl nebūs nostiprinājies, parka aprises jau ir pavisam citas. Tā kā šī vieta pēdējos gados lielu popularitāti iemantojusi kāzinieku vidū, vēlējāmies parkā izveidot arī vides objektus, kas atspoguļotu mīlestības tēmu. Viens no tiem atrodas netālu no dīķa – skulptūra “Mīlestībai” sievietes veidolā, kas simbolizētu romantisku mīlestību, bet otrs – interaktīvs objekts “Saruna”, kas uzstādīts pāri dīķim –  kā liela klausule, kas ļauj cilvēkiem sarunāties katram no sava ūdenstilpnes krasta” stāsta Jelgavas novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītāja Ilze Matusa.

Jāpiebilst, ka Elejas muižas parks šajos svētkos iegūs īpašu noformējumu - koku zaros būs gaismiņu virtenes, par godu novada apaļajai jubilejai svinību atribūti būs arī lielie bumbveida baloni – spēlēsimies ar tiem, lai ikkatrs svētku apmeklētājs ieraudzītu parku citām acīm. Tiekamies Jelgavas Novada svētkos!

PASĀKUMA PROGRAMMA

17.MAIJS, PIEKTDIENA
Estrādē 20.00 - 23.00 koncerts “MIKROFONA APTAUJAI - 50”
Koncertu vada: Latvijas radio raidījumu vadītāji un diktori  Gunārs Jākobsons un Lia Guļevska
Piedalās: Viktors Lapčenoks, Žoržs Siksna, Olga Rajecka, Uģis Roze, Guntis Veits, Adrians Kukuvass, Mārtiņš Brauns, Uldis Marhilevičs, Jānis Lūsēns, Boriss Rezņiks, brāļi Ziemeļi, Nauris Puntulis, Jānis Paukštello, Aija Vītoliņa, Andris Ābelīte, Ieva Kerēvica, Artūrs Biķernieks, Olga Stupiņa, Inta Gudovska, Anita Levša, muzikālā apvienība „Vintāža” un citi mūziķi

23.00 - 02.00 zaļumballe ar muzikālo apvienību “VINTĀŽA”
Tējas namiņā 18.00 - 20.00 grupas “ON MY WAY” solists GATIS MŪRNIEKS
18.MAIJS, SESTDIENA
Estrādē 17.00 - 18.20 Jelgavas novada bērnu un  jauniešu  kolektīvu  koncerts “KATRAM SAVA TAUTASDZIESMA”, piedalās grupa “TIRKIZBAND”
18.20 - 19.00 DJ GUSTAVITO
19.00 - 20.00 grupa “OLAS”
20.00 - 21.00 DJ GUSTAVITO
21.00 - 22.00 apvienība no Vācijas “DRUM CLUB”
Bungu šovs - elektroniskā mūzika apvienojas ar bungu ritmiem un deju elementiem,  iesaistot  klātesošos aizrautīgā procesā
22.00 - 23.00 DJ GUSTAVITO
23.00 - 24.00 grupa “A- EIROPA”
24.00 UGUŅOŠANA
00.05 - 02.00 DJ GUSTAVITO
Tējas namiņā 15.00 - 18.00 karikatūrists GATIS ŠĻŪKA
16.00 - 17.00 flautiste ALISE BĒTIŅA 
16.00 - 19.00 RADOŠĀ DARBNĪCA sievietes skaistuma noslēpums 
18.20 - 19.20 ģitāras virtuozs MĀRCIS AUZIŅŠ
19.50 - 21.00 saksofona sniegumu rādīs AIGARS KĻAVIŅŠ (AIGARSAX) 
Muižas parkā 15.00 - 21.00 ATRAKCIJAS LIELIEM UN MAZIEM
koka karuselis, lielās koka spēles, orbitrons un balansa atrakciju komplekss, cīkstoņi, virvju trasītes, mini trušu zoo, izjādes ar ponijiem, radošās darbnīcas, Europe Direct centra aktivitātes, u.c.
15.00 - 21.00 mājražotāju un amatnieku TIRDZIŅŠ
15.30 skulptūras “MĪLESTĪBAI” atklāšana, tēlnieks Gļebs Panteļejevs
16.00 - 19.00 ORIENTĒŠANĀS - piedzīvojumu sacensības slēpņošanā 
15.00 - 21.00 KŪDRAS SKULPTŪRU izstāde