+A A
Pirmdiena, 25. Janvāris, 2021
Sigurds, Zigurds

Godina Zemgales reģiona labākos bibliotekārus

08.05.2019

Trešdien, 8. maijā, Jelgavas pilsētas bibliotēkā tika pasniegta balva «Gada bibliotekārs Zemgalē 2019», piecu nominantu vidū arī Jelgavas novada Nākotnes bibliotēkas vadītāja Inta Vīksna.

Godinot Zemgales bibliotekāru aizrautību un devumu sabiedrības izglītošanā, svinīgo apbalvošanas pasākumu atklāja Jelgavas novada domes priekšsēdētāja vietniece Aija Tračuma, uzsverot bibliotēku nozīmi zinošas sabiedrības veidošanā un kultūras vērtību saglabāšanā.

Kopvērtējumā “Gada bibliotekārs Zemgalē 2019” uzvarētāja titulu un kolēģu atzinību par veiktā darba kvalitāti un ciešu sasaisti ar vietējās kopienas vērtībām, dinamiku, aizrautību un inovācijām ieguva Dobeles novada Bikstu bibliotēkas vadītāja Baiba Šīmane, dāvanā saņemot mākslinieces Asnates Zuteres radīto balvu.

Šogad konkursa vērtēšanas komisijā darbojās Jelgavas pilsētas bibliotēkas, Bauskas Centrālās bibliotēkas, Codes bibliotēkas, Aizstrautnieku bibliotēkas un Dobeles novada Centrālās bibliotēkas pārstāvji. Nosakot uzvarētāju, komisija vērtēja vai pretendentu īstenotās inovatīvās un radošās metodes ir veicinājušas cilvēku interesi par lasīšanu, novadpētniecību, stāstniecību un jēgpilnu brīvā laika pavadīšanu, kā arī – vai bibliotekāru veiktajam darbam ir bijusi sociāla vai iedvesmojoša ietekme uz bibliotēkas lietotāju dzīvi un kopienas iedzīvotāju dzīvi kopumā.

Konkurss “Gada bibliotekārs Zemgalē” norisinājās jau trešo reizi, sniedzot iespēju lepoties ar Jelgavas novada bibliotekāriem, jo nominantu vidū ik gadu ierindojas arī novadnieki: 2017. gadā Māra Ziemele no Lielvircavas bibliotēkas, 2018. gadā konkursa laureāta titulu ieguva Sesavas pagasta bibliotēkas vadītāja Inta Strazdiņa un 2019. gadā starp konkursantiem Nākotnes bibliotēkas vadītāja Inta Vīksna.