Ceturtdiena, 17. Jūnijs, 2021
Artis, Artūrs

Vilcē atklāj lietišķās mākslas studijas un jauniešu centra telpas

30.05.2019

Ceturtdien, 30. maijā, svinīgā pasākumā atklāj Vilces Amatu māju, kas šī gada pirmajā pusē ir piedzīvojusi pārvērtības, kļūstot gaišāka un apmeklētājiem tīkamāka. Turpmāk labiekārtotajās telpās darbosies jauniešu centrs un lietišķās mākslas studija, kur Vilces pagasta iedzīvotāji varēs kvalitatīvi pavadīt savu brīvo laiku, apgūstot jaunas prasmes un iemaņas.

Amatu mājai atvēlētajās telpās kopš 2002. gada darbojās Vilces pagasta pārvalde, kas 2018. gadā decembrī pārvietota uz Vilces muižas telpām, Skolas ielā 6. Ņemot vērā to, ka telpu funkcionalitāte un vizuālais noformējums gadu gaitā bija nolietojies, bija jāpieņem lēmums par ēkas tālāko pielietojumu un iespējamo attīstību. Sadarbībā ar vietējiem iedzīvotājiem, tika pieņemts lēmums telpās izveidot lietišķās mākslas studiju un jauniešu centru.

“Jāsaprot, ka jebkuras ēkas uzturēšana prasa noteiktus finanšu līdzekļus, tāpēc pagasta pārvalde ir ieinteresēta apsaimniekot tikai tās ēkas, kas patiesi ir nepieciešamas novadniekiem. Izvērtējot ēkas tehnisko stāvokli un iespējamo pielietojumu, tika pieņemts lēmums – ēku saglabāt un pielāgot Amatu mājas vajadzībām. Pateicoties veiksmīgai plānošanai, ēkā izdevies ierīkot jauniešu istabu, nedaudz pārveidot un atsvaidzināt ēkas pirmā stāva vestibilu, ierīkojot sen gaidīto izstāžu foajē, kā arī labiekārtot pagrabstāvu, izveidojot Vilces pagasta amatierteātra tērpu noliktavu. Īpaša pievienotā vērtība Vilces Amatu mājai ir sešas stelles, kas sniegs iespēju novadniekiem pārvērst savu radošo enerģiju skaistos audeklos un lakatos. Lai Amatu māja pilnvērtīgi attaisnotu tai piešķirto nosaukumu, nepieciešama novadnieku aktīva līdzdalība un iesaistīšanās” uzsver Vilces pagasta pārvaldes vadītāja Anda Duge.

Ar minimāliem resursiem un Vilces pagasta darbinieku ieguldījumu, ēkā ir noslīpēta un nolakota parketa grīda, pirmajā stāvā demontēta siena, paplašinot telpu izstāžu foajē vajadzībām, kā arī nokrāsotas sienas un ieklāts jauns linolejs.

Vilces Amatu māja gaida savus apmeklētājus, piedāvājot apskatīt uzstādītās stelles, kā arī vietējo rokdarbnieču darināto darbu izstādi. Savukārt jaunieši aicināti izmantot jauniešu centra sniegtās iespējas un brīvā laika aktivitātes. Jāpiebilst, ka lietišķās mākslas studijas darbu Amatu mājā koordinē Sarmīte Vīpule, bet jauniešu aktivitātes organizē Dina Rusteiko.

Lietišķās mākslas studijas un jauniešu centra telpu atklāšana Vilcē