+A A
Sestdiena, 31. Oktobris, 2020
Valts, Rinalds, Rinalda

7. jūnijā jau sesto reizi norisināsies “Baznīcu nakts”

05.06.2019

Kristīgās kultūras notikums “Baznīcu nakts” Latvijā norisināsies jau sesto reizi. Baznīcu nakti kopīgi rīko Latvijas kristīgo konfesiju draudzes. Ikviens cilvēks ir aicināts atklāt notikuma īpašo skaistumu un nozīmi. Tā ir satikšanās ar skaistumu baznīcas kultūras, mākslas un garīgo vērtību mantojumā.

Šogad Baznīcu nakts vienojošā tēma ir Draudzība. Tas ir aicinājums gan personīgi, gan kā kopienai pārdomāt un pieredzēt, cik svarīgi ir ar tuvāko dalīties tajā, kas Tev ir vērtīgs.

Baznīcu nakts notikumu programma ir apskatāma: www.baznicunakts.lv, jau tradicionāli piedāvājot garīgās mūzikas koncertus, norises bērniem, lūgšanas, kā arī kopīgas sarunas pie draudzes sarūpēta cienasta.

Šogad “Baznīcu naktī” piedalīsies arī Kalnciema Klīves luteriskā baznīca, Valgundes pagastā, Jelgavas novadā.

Tikšanās plkst. 19.00. Pasākumā aicināts piedalīties ikviens interesents, lai klausītos un dalītos stāstos par ceļojumiem mūsu zemē, svētīgu ceļa maizi un naktsmājām. Iecerēts, ka vakara gaitā Latvijas Svētā Jēkaba ceļa asociācijas izveidotāji stāstīs par Santjago ceļa izveidi Latvijā.

Latvijas Svētā Jēkaba ceļa asociācija ir organizācija, kas Latvijā veido Santjago ceļu, tā pievienojoties Eiropas Santjago ceļu tīklam. Ceļa mērķis ir Santjago de Kompostela katedrāle Spānijā, kur atrodas svētā apustuļa Jēkaba pīšļi. Santjago ceļš ir vecākais kultūras ceļš Eiropā; 1993. gadā tas tika iekļauts UNESCO Pasaules kultūras mantojuma objektu sarakstā.

Informācijas autori: kultūras notikuma „Baznīcu nakts” organizatori un Kalnciema Klīves luteriskā baznīcas pārstāvji.