+A A
Svētdiena, 27. Septembris, 2020
Ilgonis, Ādolfs

Vēsturisko dārzu dienās ciemos aicina muižu parki

14.06.2019

Lielplatones muiža iesaistījusies Latvijas Piļu un muižu asociācijas rīkotajās Vēsturisko dārzu dienās, kas visā Latvijā norisināsies 6. un 7. jūlijā. To laikā Lielplatones muiža aicina ciemos, lai parkā piedāvātu izbaudīt radošas aktivitātes, doties ekskursijā gida pavadībā, kā arī lekcijā vairāk uzzināt par Baha ziediem, bet vešūzī vērotu seno veļas mazgāšanu.

Kā stāsta Lielplatones pagasta Tūrisma informācijas centra vadītāja Ingūna Pranka, muiža apmeklētājus gaida divas dienas – 6. un 7. jūlijā no pulksten 12 līdz 18. 

«Esam sagatavojuši daudzveidīgu programmu, kurā gan liels, gan mazs varēs atrast aktivitātes sev – tādas būs gan muižā, gan parkā, gan vešūzī, gan dārznieka namiņā, kur apmeklētājus gaidīs dārznieka dēls Ansis»

Paralēli tam abas dienas pulksten 15 paredzēta ekskursija gida pavadībā pa muižas parku, lai izzinātu parka un tā apstādījumu vēsturi, bet 7. jūlijā pulksten 13 muižas parkā notiks lekcija, kurā vairāk varēs uzzināt par Baha ziediem - terapiju, kurā izmanto 38 ziedu esenci, kas tiek pagatavota ar specifiskām ārsta Edvarda Baha atklātām metodēm. Pamatā esenci gatavo no savvaļas augu ziediem, un tās galvenā būtība ir veicināt spēju pārvarēt negatīvas emocijas. Katrs no 38 Baha ziediem palīdz transformēt negatīvas emocijas pozitīvās, piemēram, nedrošību drosmē, iekšēju paniku iekšējā līdzsvarā, šaubas noteiktībā. Tāpat dārzu dienās muižas parkā darbosies mājražotāju tirdziņš.

Vēsturisko dārzu dienās piedalīsies arī Elejas muižas parks un Tējas namiņš, kurš 7. jūlijā aicina piedalīties ekskursijās gida pavadībā plkst. 12.00 un 15.00, lai iepazīstinātu ar parka jaunumiem un baudītu tēju Tējas namiņā. 2018. un 2019. gadā Elejas muižas parkā tika veikti vērienīgi rekonstrukcijas darbi – atjaunotas vēsturiskās takas, izveidots tiltiņš un interaktīvs objekts “Saruna”, uzstādīta skulptūra ‘Mīlestībai“ (autors Gļebs Panteļejevs). Šī būs laba iespēja uzzināt gan muižas vēsturi, gan iepazīties ar šodienas aktivitātēm parkā un Tējas namiņā.