Pirmdiena, 12. Aprīlis, 2021
Jūlijs, Ainis

Aizvadīta Jelgavas novada skolēnu vēstures un novadpētniecības nometne “Laipa”

02.07.2019

Vasara – nometņu laiks. Arī Jelgavas novada skolēniem tiek piedāvātas vairākas pašvaldības organizētas  atpūtas un piedzīvojumu nometnes. No 17.-21.jūnijam Vircavas vidusskolas Platones filiālē notika  gadskārtējā Jelgavas novada skolēnu vēstures un novadpētniecības nometne “Laipa”.

Laipa – tas ir tilts, kas savieno cilvēkus, paaudzes, vietas.

Trīsdesmit  skolēni no dažādām skolām, vecumā no 11-12 gadiem pavadīja kopā nedēļu, lai  iepazītu cits citu, sava novada kultūrvēsturiskās vērtības, pagātnes mantojumu un darbīgus, interesantus cilvēkus, lai stiprinātu piederību novadam un rosinātu iesaistīties vērtību izpētē un saglabāšanā.

Nometnes dalībnieki  izpētīja piecas Jelgavas novada muižas – Lielplatones, Blankenfeldes, Vilces, Berķenes un Abgunstes. Dalībniekiem bija iespēja pagatavot sev piemiņai puzzli ar muižas attēlu un izspēlēt uz skatuves notikumus “Melnajā muižā”( no stāsta “Sūnu ciema zēni”). Nometnes ietvaros dalībnieki iepazinās arī ar latviešu zemnieka sētu Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā, piedalījās programmā “Jāņu svinības senajā latviešu sētā”, iemācījās pīt vainagus un  kopā ar folkloras kopu “Rukūzīte” - Jāņu rotaļas un latviešu dančus. Dienā ar devīzi “Satiec savu meistaru” kokapstrādes darbnīcā “Amatnieki” dalībnieki pagatavoja  no skaidām  pītu paliktni, Lolitas Duges Piparmētru namiņā – piparmētru ziepes, bet Svētes keramikas darbnīcā kopā ar keramiķi Madaru Rubenu izmēģināja roku māla apstrādē.

Interesantiem notikumiem bagātas dienas, jaunas prasmes un atziņas, jautri vakari un jauni draugi ir tas, kas nometnes dalībniekiem  paliks prātā no šīs vasaras piedzīvojuma.  Nākamajā nedēļā sākas vēl viena – darba un sadzīves prasmju nometne “Augšup!”.

Informāciju sagatavoja Ineta Freimane

Jelgavas novada skolēnu vēstures un novadpētniecības nometne “Laipa”