Sestdiena, 24. Augusts, 2019
Boļeslavs, Bērtulis

SARC “Staļģene” atzīmēs rekonstrukcijas noslēgumu

08.07.2019

11. jūlijā plkst. 14:00 Jelgavas novada sociālās rehabilitācijas un aprūpes centrs “Staļģene” atzīmēs telpu atklāšanu pēc rekonstrukcijas, kas pašreizējiem 19 aprūpes centra iemītniekiem dāvā iespēju daudz ērtāk, mājīgāk justies savā ikdienas vidē, kā arī teritorijai un iestādei piešķir daudz funkcionālāku un pārdomātāku plānojumu un dizainu.

Būvniecības darbi aizsākās pērn rudenī, noslēdzoties šogad neilgi pirms Līgo svētkiem, un tos īstenoja uzņēmums “Delpro-Telms”. Veicot iekštelpu būvdarbus, galvenokārt paplašinātas durvju ailes, lai cilvēki ar ierobežotu kustību brīvību varētu ērti pārvietoties no telpas uz telpu ar ratiņkrēsla palīdzību vai personāls to varētu pārvietot ar visu gultu. Visās telpās mainīti grīdas segumi, veikts kosmētiskais remonts, pārveidots un labiekārtots iestādes pagrabstāvs, kas līdz šim netika izmantots, taču tagad varēs kļūt par ērtu telpu noliktavai un veļas mazgāšanai. Tāpat, ieguldot pašvaldības budžeta līdzekļus, iestādē izbūvēti sanitārie mezgli atbilstoši mūsdienu prasībām, veikta elektroinstalācijas sistēmas un apgaismojuma ķermeņu nomaiņa, katlu telpas, apkures un ventilācijas sistēmas sakārtošana, izbūvēta ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēma, videonovērošanas sistēma, kā arī elektroapgādes, datortīklu un izsaukuma sistēma.

Savukārt teritorijas labiekārtošana ietver bruģa ieklāšanu pagalmā, āra apgaismojuma ierīkošanu, nojumes izveidi pasākumu rīkošanai, soliņu un atkritumu tvertņu uzstādīšanu.

“Visi 26 iestādes iemītnieki, kamēr ritēja remontdarbi, piedzīvoja pārcelšanos vai nu uz sociālo rehabilitācijas centru “Kalnciems” vai “Eleja” un, ņemot vērā klientu cienījamo vecumu, tas nebūt nebija emocionāli bezrūpīgs pasākums. Līdz ar būvdarbu noslēgumu, lielākā daļa iemītnieku ir atgriezušies savā ierastajā vidē, tik dažiem ir iepaticies dzīvot Elejā vai Kalnciemā un viņi turpmāk izvēlējušies palikt tur. Tāpat pāris cilvēki pa šo laiku ir pavadīti arī aizsaulē, kas, protams, ir iestādes ikdiena.  Kopumā iestāde spēj uzņemt ap 30 personas” – informē Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centra “Staļģene” vadītāja Agnese Kotlere.

Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centrs “Staļģene” ir Jelgavas novada labklājības pārvaldes pakļautībā esoša iestāde, kam mērķis ir īstenot ilgstošas un īslaicīgas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanu pilngadīgām personām ar invaliditāti, pensijas vecuma personām, pilngadīgām personām, kurām vecuma, funkcionālu traucējumu vai veselības stāvokļa dēļ ir objektīvas grūtības nodrošināt savas pamatvajadzības un sociālo funkcionēšanu.

Kopējās izmaksas SARC “Staļģene” rekonstrukcijai ir 529 675 EUR, kur bez būvdarbiem ietilpa SIA “Namejs Plus” būvprojekta izstrāde 9 196 EUR (ar PVN) apmērā un SIA “Lerix” būvuzraudzība  11 979 EUR (ar PVN) apmērā.